Geant казино pessac станица суштината

онлајн казино слободен врти канада

Носител на сметката му овозможува на најбрз и најлесен опција за плаќање за денешните мобилни коцкање потрошувачите ВИЕНА и МАЛТА – јануари 2017 – DIMOCO Носител на Сметката и EnergyBet денес го објави нивното партнерство за да се обезбеди широк iGaming сектор исто лесно плаќање можност дека многу други дигитална забава индустрии веќе напредува на.Партнерството помеѓу EnergyBet, на наградуваниот sportsbook и казино оператор, и DIMOCO, водечки плаќање институт за носител на сметката, овозможува онлајн коцкање клиенти за да се опфатат во превозникот платежна да се доживее најлесен и најефикасен мобилни опција за плаќање.Играчите можат да користат паметни телефони, таблети, лаптопи, Компјутери и поврзан Телевизори, безбедно идентификувани преку нивните превозникот мрежи, да се моментално учествува во iGaming искуство.Носител на сметката нуди неспоредлив удобноста и задоволството на клиентите во споредба со традиционалните методи за плаќање, како што се кредитни или дебитни картички.Резултатот е значително зголемување на бројот на задржување на клиенти и конверзија цени за услуги, како што се EnergyBet.Примената на DIMOCO директна наплата поврзување на големи телеком мрежи, како Водафон, 02, ЕЕ и Три, EnergyBet ќе се стекнат со платежна да стигне до повеќе од 70m велика БРИТАНИЈА мобилни броеви, во пазар вреди повеќе од £4.6 bn, според велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија.Играчите се менувањето на повеќе мобилни светот, конзумирање на широк спектар на дигитални услуги, како што се iGaming, на нивните мобилни уреди.Онлајн игри клиент не е обично седи на неговиот лаптоп или КОМПЈУТЕР, но наместо одење по патот да се постави залог на нивните локални обложување продавница, додека пристапување на нивниот мобилен телефон.Ова партнерство се обезбедува на корисниците со едноставен, без мака и брз е опцијата за плаќање што сите буквално веќе го држи во своите раце.Потрошувачите се очекува да бидат веќе се запознаени со концептот на превозникот за наплата.Тоа е една од првите три начини на плаќање на Facebook, обезбедување на признавање фактор со голем swathe на било коцкање оператор е потенцијалот на публиката.Оваа опција за плаќање носи значајна можност да се даватели на услуги, вклучувајќи EnergyBet, поради директната поврзаност на платежна платформи од главните телеком мрежи geant казино pessac станица суштината.
"DIMOCO е голема Европска присуство и FinTech филозофија позиција на компанијата во првите редови на мобилната технологија", рече Marcin Sapinski, извршен ДИРЕКТОР на EnergyBet geant казино pessac ordinateur преносни. "DIMOCO е природен партнер за понатамошно зголемување EnergyBet е позиција на пазарот како иновативни и наградуваниот sportsbook." "По две години на Европската унија-широк развој, DIMOCO и официјално е активирање на превозникот за наплата во рамките на iGaming индустрија, со само локално регулирани iGaming оператори што имаат можност да ги искористат предностите на овој метод на плаќање," рече Rafal Nowak, програмски директор, iGaming на DIMOCO онлајн казино слободен врти без депозит. "Ние избрани 10 пазари за првичните тестови со иновативни iGaming оператори и одлучи да kick-off нашата иницијатива во родниот крај на online игри – велика БРИТАНИЈА.Со EnergyBet како нашиот в.д онлајн казино слободен врти канада.

партнерот, ова е прв пат носител на сметката ќе бидат интегрирани и се активира со сериозни меѓународни iGaming оператор и лиценциран во повеќе територии ширум Европа." За DIMOCO Лансиран во 2000 година, Fintech Компанија DIMOCO е Европски-широк регулирани плаќање институт за носител на сметката и има плаќање услуга акт лиценца од Австриската Финансиски Пазар Орган (FMA) од јануари 2016 година, како и неговата лиценца беше passported за сите 28 држави-членки на ЕУ.Како доверлив партнер на локалните и на глобалните мобилни мрежи овозможува речиси 1 милијарда Европските претплатници за купување на стока и услуги од трговци и агрегатори со нивните мобилни уреди кои се наплаќаат преку операторите' платежна систем.Повеќе информации Блог на Twitter Скопје За EnergyBet EnergyBet е award-winning (SBC 'Зголемувањето на Ѕвезда во Спортско Обложување') sportsbook од тимот зад успешна и добро почитуван EnergyCasino.Искористување на моќта на иновативни BetConstruct шансите се хранат, EnergyBet нуди сеопфатна sportsbook, вклучувајќи сè, од полн опсег на мејнстрим спортови како македонски, Европски и Американски фудбал, рагби, кошарка, тенис, Формула 1, голф, и атлетика да eSports како Лигата на Легенди и Светот на Тенкови онлајн казино слободен врти без депозит 2021. EnergyBet работи на неколку високо-профил спортски спонзорства, и во моментов е на службен обложување партнер на Aston Villa Фудбалски Клуб, а главната кошула спонзор на Leyton Ориентираат Фудбалски Клуб.Повеќе информации Блог на Twitter Притиснете Контакт: DIMOCO Europe GmbH Шарлот Newby +43 1 33 66 888 – 2059 [email protected] Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.