е реката кри казино уште се отворени

тит линеарна слот таванот diffusers

Па, тоа беше брзо.Само во текот на еден месец по Брукфилд за Управување со Средства освои аукција за банкрот Атлантик Сити казино Ревел, компанијата најави тоа е одење далеку од договор.Брукфилд, која работи на Хард Рок во Лас Вегас и Атлантис Рај на Бахамите, понудата $110m за shuttered Ревел, што чини $2.4 б да се изгради, но никогаш не се запалил со AC коцкари.Ревел е еден од четирите AC казина, за да се затвори своите врати оваа година – со една петтина поради блиску следниот месец – како крајбрежен коцкање хаб има гледа својата годишна игри приходи падот од 50% од 2006 година. Брукфилд имаше предложено беше во потрага да збогатено Уживаат како игри објект следниве $200m вредност на реновирање.Но, во средата, Брукфилд портпаролот Мелиса Coley изјави за Печатот на Атлантик Сити дека компанијата беше kyboshing договорот, поради неговата неспособност да се постигне договор со bondholders кој контрола $118.4 м на долгот поврзани со електраната што ги држи Ревел е слотови се врти.Доверителите, наводно, биле подготвени да rework $36m во годишниот фиксни трошоци поврзани со растенијата работење.Спасението може да дојде во форма на Флорида инвеститорот Глен Straub, чија ривал понудата загуби од Брукфилд е во она што Straub одржува беше длабоко недостатоци аукција процес е реката кри казино уште се отворени.

Straub беше во процесот на поднесување жалба на аукција резултат и му кажа на POAC дека Брукфилд стигнува далеку, бидејќи "тие знаеле што се случува, за да победи." Straub имаше понудата $95.4 метри, но тврдеше дека во времето кога тој беше подготвен да се до неговиот обид да $134m е реката рок казино отворена сега. Straub, изјави локалните NBC филијалата дека тој се уште беше заинтересиран за стекнување Уживаат.ТРАМП извршен ДИРЕКТОР СПОРЕДУВА ТАЏ МАХАЛ УНИЈА ШЕФ НА ЈОСИФ СТАЛИН во Меѓувреме, unionized вработени на Труба Таџ Махал казино изведена на март во средата на протест милијардер Карл Icahn е закана да го затвори објектот од страна на Декември е реката кри казино отворени уште. 12 без значајни за помош на државата и понатаму унија концесии.Пред март, Трамп Забава Места извршен ДИРЕКТОР Роберт Грифин испрати казино е 3k вработени писмо треснувајќи нивните Обедини Тука унија за неговата, наводно, неодговорно ракување на нивните здравствени планови.Минатиот месец, сојузниот стечај судот е дозволено Icahn да празнина казино унијата договорот, заедно со вработените здравствени и пензиски планови, одлука унијата има поднесе жалба.Грифин е писмо рече Обедини Тука за здравствена заштита фонд има направено "$140m во нето-приходи" во текот на последните пет години, и имаше "зголемување на вредноста на tis капитал скоро $300 милиони!" Грифин рече Обедини Тука беше "јасно полнење износи и над трошоците за здравствена заштита" и дека е "одвратното дека Унијата е подготвена да го жртвува вашите работни места, наместо да се ризикува овие профит." Само за забава, Грифин потоа продолжи да се спореди Обедини Тука претседателот Боб McDevitt на поранешниот Советски Сојуз диктатор Јосиф Сталин, не толку за промет на големо со колење на милиони од своите граѓани, туку во неговиот капацитет да разпенвам надвор бесрамно пропаганда.Мелодија во утре, кога McDevitt ќе се обвинуваат Грифин на се обидува да ги принуди Таџ вработени во Pol Тенџере-стил 'reeducation' кампови, каде што тие ќе научат како да се плати медицински записи преку моќта на позитивното размислување.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre тит линеарна слот таванот diffusers.