како да се победи машина во казино

midori resort and casino clark

На Невада Игри Одбор за Контрола (NGCB) организираше јавна работилница на август 11 во Carson Градот да добијат повратни информации за тоа како маса игри и слот машини во казина може да го подобри начинот на кој тие ги примаат облози.На NGCB сака сите тули & малтер казина во државата да се погледне во спроведување на е-трговија практики за да се осигура дека нивните игри објекти се многу повеќе пријателски спрема корисникот за да патрони.Одборот верува дека воведувањето на wagers сметки ќе се направат нештата многу полесно за казина и неговите патрони.Меѓутоа некои од сегашните прописи на NGCB застане на патот на таквата e-commerce решенија и одборот е размислуваат донесување на измените и дополнувањата на Невада Сенатот Бил 9 кој потоа ќе овозможи wagering сметки да се имплементираат.На Невада Сенатот Бил 9 беше спроведен во 2015 година и да се спречи коцкари од користење на припејд сметки да се коцка.Регулатива 5 и Регулатива 5A е она што NGCB ќе треба да се погледне во менува како Регулатива 5 се наведува дека припејд сметки не смеат да се користат во казина додека Регулатива 5A дозволи интерактивни игри мрежи за процесот на овластени кредитираат сметки.На NGCB би сакал да се воведе измени покривање wagering сметки и го стави во места прописите за да се обезбеди како при-пејд картички ќе работат.Сенатот Бил 9 се вели дека "продолжувањето На раст и успех на гејминг индустријата во Државата Невада зависи од згрижувањето на бизнис и регулаторна средина која го поттикнува продолжи напредокот во користење на технологија во игри на среќа, кој ја подобрува забава искуство, ги охрабрува иновациите и го поддржува проширувањето на домашниот технологија сектор" Клиенти кои би сакале да се направи употреба на при-пејд картички во казино ќе мора да се регистрирате прво и да ги достави фото-доказ за идентификација.Ова ќе им даде пристап до припејд сметка во казино што нивното играчко искуство многу повеќе пријателски спрема корисникот како да се победи машина во казино.
AG Синтез, Претседателот на NGCB верува дека тоа ќе потрае некое време за потребните регулативи за да се стави во место, но тоа нема да биде долго пред Невада е казина дозвола wagering сметки како овие финансирани сметки се веќе се користи во Невада sportsbooks, мобилни и интернет игри сметки.Имало противење на wagering сметки предлог како противници сметаат дека проблемот коцкање во државата е обврзана да се зголеми кога припејд сметки се дозволени.На Невада Советот на Проблемот Коцкање е подготвена да го поддржи новиот предлог предвидено од неколку услови се исполнети од страна на NGCB.Советот сака доволно signage истакнување проблем игри да бидат прикажани во коцкање области каде што клиентите мора да ја надополниш својата електронски сметки.Керол О'Hare, Извршниот Директор изјави дека таа е подготвена да работи со NGCB да се стави заедно на потребните регулативи за да се обезбеди дека одговорните игри практики ќе се следи на сите времиња. како да се победи машина рулет.