како да се рулет на грч

не слот купат користи телефони

Мисисипи спортски обложувања доби исклучување на добар почеток, на државата игри комисијата инсистираше четврток, со $9.8 милиони постапува во Мисисипи казина од почетокот на август преку септември 3.

Се справи со се однесува на облози се води пред добивки се плаќа како да се рулет на грч. Bookmakers обично се задржат околу 5 проценти од се справи со, како што се "држат", која споредува со нивните "победа" или бруто игри приходи.Државата започна спортски обложување на 1 август кога MGM својства Beau Rivage во Biloxi и Златна Штрајк во Tunica стана првиот казина да се прифати wagers.Потоа, на 17 август, Penn National (PNG) се приклучи на кавгата, подигнувањето спортски книги во својата Холивуд Казино Заливот Брег во Biloxi и Boomtown Казино во Tunica. PNG стркала спортски обложување на неговата Холивуд Казино Tunica,1 Џекпот Казино Tunica, и Установи Казино Tunica една недела подоцна.Иако не се вклучени во бројките објавени оваа недела, SBTech најави лансирањето на спортско обложување во Златна Грутка и Черчил Падови казина на 3 септември не silverton казино имаат бесплатен паркинг. И на истиот ден, Мисисипи Бенд на Choctaw Индијанци стана првиот Индиски племе надвор од Невада да го прифати спортски облози, во својата Златна Месечината Казино.Како племенски оператор, Choctaw не се бара да обезбеди државата со приходи фигури.Со таква piecemeal rollout тоа е тешко да се измери точно перформанси на државата е сосема нов спортски книги, но Ален Godfrey, извршниот директор на игри комисија, изјави Мисисипи Денес тој беше толку задоволен со бројки дали еден шпил блек џек има подобри шанси.

"Ние навистина не се имате било какви очекувања, но овие изгледа како позитивни броеви," тој рече.Минатиот месец, Претседателот и COO на Злато Штрајк Дејвид Tsai кажано Мисисипи дека Денес септември броеви треба да понуди појасна слика за потенцијалот на сосема нов пазар.Дршката е пониска отколку што очекувате долгорочно," Tsai рече. На подобро мерач за долгорочна количини ќе бидат еднаш фудбалската сезона клоци исклучување во септември.Тоа, рече, нашата справи и обложување количини веќе се надмине дека во многу Вегас казина.Ние се гледаат стотици гости доаѓаат на сопственост на местото спортски wagers во нашиот нов спортски книга". За разлика од Њу Џерси, кој постапува само под $16 милиони евра во својот прв месец, Мисисипи пазарот не ја имаат предноста на полн обем мобилни спортски обложувања. Bettors може да ги користат своите мобилни телефони да се коцка но само кога тие се внатре физичка казино локација.Но државата не треба регионална предност.Со исклучок на Луизијана, ниту еден од Мисисипи соседи кои имаат правен казино игри, и неговиот најблизок конкурент во спортско обложување на пазарот е од Западна Вирџинија, некои 500 милји далеку. не слот купат користи телефони.