хард рок казино catoosa оклахома

она што не е рог на bet плати во craps

Додека одмазда помеѓу покер е Вилијам Kassouf и Шон Deeb остана строго вербална, врз случува расправија помеѓу Даг Polk и Фернандо 'JNandez' Habegger би можеле да се преземат за да на следното ниво.Вознемирен, за она што тој го смета како нефер третман како дел на Polk е Upswing Покер организација, Habegger излегоа на социјалните медиуми да се пропустливи својот фрустрации, кои Polk беше само премногу подготвена да одговори.Битката е за греење и сега Habegger го предизвика Polk да бокс натпревар.Двете се случува во едни со други во серија на видео материјали и разговори, на кои е вклучен Habegger обвинувајќи на Polk заради него пари за својот ангажман со Upswing хард рок казино catoosa оклахома.

Habegger, кој беше на сајтот Штип-Граница Omaha тренер, лево Upswing по една година.Битката започна, пред тоа, сепак, по Polk сугерираше дека Habegger не беше најдобар бизнис партнер и го обвинуваат за крадење клиенти да се користи на својата обука сајт, JNandez Покер.Минатата недела, Habegger објави видео во која беа вклучени голем број на наводите лансиран кон Polk.Тој рече дека Polk должници него колку што е $100,000 за неговата Upswing вклученост хард рок казино catoosa ok концерти. Polk отпуштен назад во видео од својот, со детали за неговата бизнис и договорот Habegger бил потпишан.Во понеделникот, Habegger стави до друг видео, проширување предизвик на Polk.Тој рече, "јас сум предизвик до $50,000 бокс натпревар.Ако јас се победи оваа бокс натпревар против вас, Даг Polk, јас ќе одам да го поминат $50,000 што сум ги освои и да добиете како многу луѓе што можам во Colossus случај на следната година WSOP.Јас сум се обидува да се заштити покер индустрија, и јас сум се обидува да создаде правда за состојбата и сите други се среќаваат и на мене." Подоцна тој ден, Polk направи појавување на Џои Ingram е Покер Живот Објавата.По снимањето на breeze за сите на десет минути, на два започна да зборува за борбата.Тој рече дека "ништо не докажува дека си во право, како предизвик на луѓето да се борат," потоа додавајќи, "јас сум случува да се разочараме а многу луѓе тука, но јас нема да го прифати JNandez предизвик.Знам дека јас сум да им се овозможи на некои од вас надолу, но јас се грижат повеќе за мојот бизнис и моето име во оваа заедница од борбите со некого." Каква срамота – тоа би била интересна битка.Сепак, постои уште една можна битка подготовка хард рок казино catoosa часа. Polk покажа дека Upswing е со оглед на преземање на правни мерки против Habegger она што не е рог на bet плати во craps.

Habegger покажа дека тој имал разгледувани некои вид на правна акција, но се предомисли.Наводно за pugilistic предност.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што не домаќин во казино се направи.