како да ја направам мојата сопствена слот машина

korok семе на врвот на коцкање куќа

Бојд Игри (NYSE:BYD) дадени четвртиот квартал заработка четвртокот попладне додека ги нуди до 2020 заработка пред камати, даноци, амортизација, амортизација, и преструктуирање или изнајмување трошоци (EBITDAR) наведување на $915 милиони $935 милиони евра.Дека прогноза беше во согласност со она што Вол Стрит очекував и без значајна главата изненадување.Акции се тргува пониски од околу 1.20 проценти на ова пишување.Додека водство е млака, најмалку еден аналитичар сака 2020 set-up за оператор на Орлеанс и Сем, Град во Лас Вегас.Меѓу позитивните catalysts за Бојд истакнати од страна на Wieczynski се силни Лас Вегас локални (LVL) на пазарот, компанијата напорите да се среди својот биланс на состојба, задржана сопственост на недвижен имот и средства, како и ефикасна капитал распоредување.Лас Вегас-базирани Бојд, кој исто така работи на Aliante, Калифорнија, Фабрика, Eastside Фабрика, Fremont и Suncoast Хотел и Казино, рече потпора беше 4.7 x EBITDAR на крајот на 2019, и со тоа се предвидува средување на тој број да 4.5 х до средината на 2020 година како да ја направам мојата сопствена слот машина. Поради ентузијазам за својата центарот на придонеси, компанијата е да се започне со "скромен" Fremont Улица проширување. "Ние сме во моментов оценување на скромна проширување на Fremont, која е во моментов работат на максимален капацитет неколку ноќи неделно во текот на минатата година", рече извршниот ДИРЕКТОР Кит Смит на конференциски повик со аналитичарите koro сенсеи покер лице позадина.

"Од овој имот ќе ни овозможи да генерира пораст на раст од бизнис, кој е вршење на рекордно ниво за неколку години од сега." Смит додаде дека компанијата размислува да се пресели своите Луизијана riverboat казино – Богатство Градите – на брегот.Регулаторите таму веќе се одобрени еден таков потег, и тоа се верува повеќе оператори се истражуваат таа опција, бидејќи тоа им овозможува на повеќе игри простор.Со својства во Илиноис, Индијана, Ајова, Мисисипи, и Пенсилванија во прилог на Невада, Бојд е исто така игра на растот на домашната спортска обложување на пазарот. "Ние веруваме во продолжение roll-out на спортско обложување треба да се обезбеди два пати корист за BYD со возење дополнителни нога сообраќај во својата тули и малтер објекти и создавање на авенија преку кои може да генерираат вистинско EBITDA по пат на нејзината врска со Фан Дуел, компанија која брзо се појавуваат како еден од премиерата мобилни/онлајн спортски обложувања оператори", рече Wieczynski.На Stifel аналитичар поздрави Бојд за неговата изложеност на "стабилна крајот пазари" и издржани рекреација на капитал.Минатата година, операторот реоткупуваат 1.1 милиони од своите сопствени акции, иако тоа не купи назад било акции во текот на четвртиот квартал.Компанијата има $72.5 милиони останатите на сегашната repurchase програма, според CFO Џош Hirsberg kosten parkeren холандија казино scheveningen. Wieczynski верува Бојд може да генерира $3 по акција во слободен готовински тек оваа година, капитал и може да се користи за намалување на долгот.Аналитичарот одржува "купи" оценка на состојбата, но подигна цената цел да $40 од $38, кажува главата на 19.5 проценти од каде тоа занаети на ова пишување. korok семе на врвот на коцкање куќа.