Jet2 празници pestana казино парк

како да се победи покер види кучиња

Dana Бела infamously нарекува Carano, "најтешко човечко суштество што некогаш сум се соочила со" кои се однесуваат на проблеми во резервација се бори за неа, под UFC чадор jet2 празници pestana казино парк.

Неколку брзи погодоци, пред да се нурне во овој преглед за UFC 207 jetbull казино без депозит бонус кодот. Да не види Лука Rockhold плаче за тоа кога тој загуби Смета Bisping.Ова е борба за спорт и конкуренција на својата највисока побарувачка.Ќе се земе вашата грутки и да се движат напред.Тоа е како животот работи.Ова нема ништо да се направи со пола или.Свети Holm изгуби нејзиниот наслов веднаш да Meisha Тејт, а потоа претрпе од нејзиниот втор кариера го порази да Валентина Шевченко во текот на овој минатото лето во уште еден главниот настан.Како Rousey, Holm имаше ММА светот во неа прсти и изгубени тоа сите во еден момент.Но, таму таа беше, давање на нејзиниот пост борбата интервјуа и прифаќање на нејзиниот пораз грациозно како што можеше.Таа е веќе закажан за UFC 208 во февруари.Вие не може да се направи аргументот дека мешани боречки вештини е повеќе физички оданочувањето или емотивно, бара од било кој друг спорт на највисокото ниво.МАК играчи ќе плаче кога тие го пропушти плејофот.Шах гранд шампиони ќе бидат опустошени во загуба.Сигурен сум дека пинг-понг момци се разочаран за губење премногу.Секој прави и треба.Тоа е дел од играта на животот.Борбени спортови како ММА и бокс се изградени на поговорка дека Роки Балбоа направи дел од нашата внатрешна жици.Тоа не е колку пати ќе се срушени, тоа е колку пати ќе се врати.Тоа е зошто Rousey е реакција на губење, па е за восхит.Таа не се врати.И таа се уште може да биде надолу.Ние треба да бидат чувствителни за ментално здравје и стабилност, но ние исто така треба да бидат цврсти за прифаќање на поразот и да се движат напред.
Rousey е индивидуално, но исто така и некој кој има отворено се обиде да ги инспирира нејзините фанови.Размислуваат кариера неуспех е една работа, но губење на контрола врз вашиот реалноста е тешко да се види за сите, особено оние кои се поддржани од неа.Ние потребно за неа да се истрае.Не само за нашата волја.Мислам, сите ние се движи и да најдат нови работи да се инвестира во како фанови.Но, таа, исто така, е потребно да се докаже на себе и на другите дека сè што таа ни го покажа за време на брилијантен, непоразен кариера беше уште вреди нешто по една загуба.Од коцкање гледна точка, на лесен избор е Аманда Nunes на +110 како да се победи покер со пријатели. Немаше пост-борбата интервју со Џо Rogan.Не прес-конференција.Тоа не беше се додека подоцна дека таа alluded за преземање на време за исклучување.Во текот на минатата година ние сме фатени glimpses на Ronda Rousey, и изучувањето на нејзиното однесување е толку тежок како нешто што некогаш сум ја видел во спортот.Не сакаме да ги видиме нашите херои се падне тешко.Јас знам дека тие се човечки и тие се дозволени да биде.Но вие не го гледаат Конор McGregor реагираат како ако неговиот целиот свет е во спелеолошки по поразот на Нејт Diaz во UFC 196 како да се победи покер види кучиња.

Rousey чувствував како Carano одново, но на поголем обем.Таа едноставно исчезнале од центарот на вниманието по нејзината решавачка загуба на Holm во UFC 193 како да се победи помпеја слот машина. Carano беше испратен во пензија од Cyborg Justino (порано Cyborg Сантос) во неа Strikeforce деби во август 2009 година во текот на главниот настан.Тоа беше прв пораз некогаш страдал од Carano, и таа никогаш не навистина стана фактор во ММА некогаш повторно.Дел од тоа беше времето од UFC стекнати Strikeforce околу време на нејзиниот прв пораз, и Zuffa беше птицата против жените се борат.2011 борбата против Ronda Rousey требаше да ги намамат Carano назад, но тоа никогаш не се остварија.Кој знае што навистина се случило. Dominick Круз -210 над Coby Garbrandt +165, не Постои смисла во обложување против Круз до него и Demetrious Џонсон одлучите да се борат едни со други уште еднаш, и тоа не прави никаква смисла trotting надвор непоразен Garbrandt во насловот се борат кога Dillashaw исто така е во изградба.Т.Ј ел дорадо " казино рено апартмани. Nunes е неверојатна.Таа е некој кој удира дека војната тапан и доаѓа подготвен да се земе сè од вас.Актуелниот шампион е совршен воин за Rousey да се тестираат себеси се против затоа што Nunes нема да сочувствуваме со нејзината судбина.И не треба да се чувствуваат лошо за кампањата Rousey да биде шампион на тоа дека таа некогаш беше. Најпрво, целиот преглед за Nunes-Rousey првенство натпревар е замислена како студија за тоа дали Rousey навистина го има она што е потребно за да биде шампион повторно.Имам неколку брзи погодоци за картичка потоа, како и.Исто така, имајте на ум дека Fabricio Werdum борбата против Каин Velasquez е за жал укинат поради вториот здравјето.Како ако тешка категорија поделба не би можела да добие повеќе ирелевантни.Уживајте во UFC 207, кој ќе се одржи на Т-Мобиле Арена во Лас Вегас во петок, декември 30th!Глава до нашите пријатели во Bodog за најдобри борбата линии.АМАНДА NUNES +110 над RONDA ROUSEY -140 Супер успешни спортисти се комбинација на три работи: талент, напорна работа и упорност.Тоа не е микс.Вие не може само да се делови на еден елемент и да подготви ќорци на друг.Успех како еден спортист бара чиста комбинација од сите три, заедно со остар доза на среќа.За најголем дел, Ronda Rousey имаа сите три работи што се случува за неа се додека таа не беше заградена во платно со Свети Holm во UFC 193 во катастрофалниот пораз кој имал сериозно неочекувани последици.Ако сте читањето на оваа, ти си најверојатно во знаете.Но, за оние што треба кратка catchup, на долги и кратки на тоа е дека Rousey лизна во длабока депресија.Таму беше легитимна разговор на самоубиство, надминување на депресија и вистинска смисла дека нејзините само вреди била намалена на ништо.Интервју со Елена (и други јавни изложености) има само furthered јавен сомнеж околу тоа дали или не Rousey има ментална цврстина да преживее уште една загуба.Имало многу нијанси на Gina Carano, постер девојка на жените пред една деценија, додека таа се зголеми преку EliteXC и Strikeforce редови.Сè беше eerily слично: Carano и Rousey беа двете ѕвезди во спортот, и двајцата беа непоразен, и двајцата беа на почетокот да истражуваат како далекусежни нивниот статус на ѕвезда може да оди во Холивуд.И тогаш и двете претрпе катастрофален knockouts.
Rousey е -140 омилен но запишување како комплетно непознат.Таа има талент.Ние знаеме дека таа е се стави во напорна работа.Но, дали таа има сила да издржи против живеење олицетворение на човековите ураганот во неа прво да се борат назад, бидејќи пораз?Спорт за многумина е за наоѓање херои.Оние кои не се повлече од борбата.Оние кои се избираат на потешкиот начин кога сите други се на лесен начин.Оние кои можат да преживеат критика и страв кога не можеме.Ние разбираме дека нашите херои се човечки, но ние се надеваме дека тие се повеќе од тоа.Тоа е еден од најдлабоките стравови на човечката природа и дека ние не ќе се вратам до кога ние се срушени.Тоа е нешто што сите нè мачи, без оглед на она што ние го избираме да правиме со нашите животи.Некои од нив ќе се допаѓа Meisha Тејт, кој ќе го избере да одиме подалеку по тие имаат направено се што тие се поставени за да се постигне.Другите ќе бидат како Холи Holm и се качат на долга потрага, за да докаже дека на врвот на нивната кариера не беше fluke, и покрај тоа што сите ќе речат и мислат.Јас не знам од каде Rousey одговара само уште.Целата израстоци за оваа борба е чудно.Од нејзиниот последен се бори, да се драмата потоа, на чуден интервјуа и тежат-каде таа stormed од сцената.Тоа е само тешко да се направи смисла на тоа.Ова е за сите претвора во приказна дека или има среќен крај, или кисело еден.