близнаци слот ѕид монтирани shelving компоненти

атлантис casino resort spa колорадо

На Онтарио Лотарија и Игри Корпорација (OLG) има избрани SPIELO G2 е ШЕФ МЕДИУМИ AB да моќ на својата онлајн игри на сајт.Провинциски лотарија corporation планови за претворање на својата PlayOLG.ca сајт од сегашната статус како инфо-сајт само за да се вистински пари, коцкање нуди подоцна оваа година.На конверзија со вистински пари игра ќе дојде во фази, почнувајќи со лотарија производи, слотови и казино маса игри, проследено со бинго, онлајн покер, спортски wagering (под претпоставка дека некој врши CPR на C-290) и други производи.На SPIELO G2 има договор за петгодишен мандат со две посебни опции за да се обнови карта за три години и две години и периоди близнаци слот ѕид монтирани shelving компоненти.
OLG проценки сајт може да генерира $375m во добивката за покраината во текот на првите пет години во бизнисот.Изборот на Лотоматика подружница SPIELO G2 – кои ребрендиран од GTECH G2 во декември (и Лотоматика себе ребрендиран како GTECH во јануари) – дојдов по подолг конкурентна набавки процес кој започна пред една година и половина наназад.Други продавачи се борат за OLG договорот вклучени во Канада Amaya Игри и OpenBet, велика БРИТАНИЈА базирани на технологијата добавувачот зад Британска Колумбија Лотарија Корпорација пионерски PlayNow.com онлајн игри сајт близнаци слот исправена shelving заградата бело - 950mm. OLG е сега prepping барање за предлози (RFP) за онлајн покер и бинго софтвер добавувачи, како и за трети лица игри содржина.Откако OLG сајт оди во живо, Онтарио ќе се приклучат Британска Колумбија, Квебек и Манитоба во нудат сеопфатен онлајн игри на понудата, додека во Канада Поморски провинции нудат онлајн лотарија опции преку Атлантикот Лотарија Corporation.П.Н.Е., Квебек и Манитоба сите споделување на онлајн покер ликвидност преку GTECH G2-напојува Канадски Покер Мрежа, но OLG допрва треба да се потврди дали тоа ќе знак на.Онтарио има околу 13m жители, додека во комбинација со население од други три провинции е околу 13.5 метри, изработка на Онтарио Канада еквивалент на Калифорнија во однос на својата посакувана како ликвидност извор атлантис casino resort spa бахамите. OLG извршен ДИРЕКТОР Род Филипс наметнат својата нова играчка како "единственото безбедно, правно и регулирани интернет игри опција во Онтарио," но Филипс е без сомнение свесни дека тоа не е нелегално меѓународни компании чија инфраструктура не се наоѓа во Канада да нудат услуги на Канадскиот коцкари.Барем, тоа е во моментов не се нелегални, но тоа може да се промени ако OLG се наоѓа на конкуренцијата е спречување тоа од сознанието дека $375m профит проекција.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre атлантис casino resort spa колорадо.