бивол крик казино телефонски број

најмногу шанси да победи слот машини

Нема понатамошни видувања на 14K тријада шеф С 'Скршен Заб' Kwok-кои од неговото ослободување од затвор во саботата наутро.Хонг Конг Стандард се изјасниле дека медиумите staked од Галаксијата Macau хотел во саботата попладне, додека Wan беше внатре имаат ручек со своето семејство, но Wan очигледно падна од грбот пред десерт пристигна, давајќи им на новинарите на лизга.Пее Тао Секојдневно се изјасниле имаше партија на видови во хотелот "Шератон" Макао Хотел дека ноќта на која присуствуваа некои од Wan е 14K браќа, но и други тријада членови од Хонг Конг, наводно, биле предупредени од страна на полицијата и да не се обиде да се покаже за soirée бивол крик казино телефонски број.
Artur Chiang Calderon, кој служел повеќе од 10 години во затвор, откако беше осуден за поседување оружје и тријада активности заедно Wan во 1999 година, беше уапсен во Макао 10 дена над неговата наводна врска со обид за убиство парцела на Кинески копното.Макао Бизнис Секојдневно изјави дека Calderon се верува дека имаат врски со Tongxi junket соба во Melco Круна Забава е Градот од Соништата казино, но Унија Игри Истражување издаде имајте на ум следново Calderon е уапсен во која се наведува Tongxi "веројатно претставува само ниски една цифра процент на VIP волумен на имот" и на тој начин казино е малку веројатно да се доживее многу на dropoff во промет како резултат на тоа.Но Calderon е далеку од само junket оператор кои се насочени од страна на полицијата во Макао и на копното, во последниве неколку недели најлуксузните казино атлантик сити. The Wall Street Journal објави дека Грч Yufeng – еден од четирите партнери на junket оператор Дејвид Ѕвезда, која има односи со сите шест од Макао е казино concessionaires – беше уапсен во Дин Macau минатиот месец и го донесе назад во Кина, за да одговори на прашањата на некои непознати тема.Уште една Ѕвезда Дејвид партнер, Qin Si Xin, беше, наводно, се приведени во Кина, како што биле лица поврзани со четири други junket оператори.Значи, она што му дава?Тоа беше само минатиот месец дека Кина појдовни Претседателот Hu Jintao беше издавање смирувачко изјави за не лулка Macau е позлатени брод.Е нова Партија шеф Xi Jinping читање од различни playbook?Jinping е првиот официјален говор како лидер на Партијата стави голем акцент на борбата против корупцијата меѓу членови на партијата.Сепак, за разлика од Calderon, ниту еден од притворените junket оператори имаат и официјално е обвинет за ништо.Поттик зад сите овие detentions може да биде Бо Xilai, поранешна Партија главен во Чонгкинг, кој го презеде спектакуларен падне од благодатта претходно оваа година, откако неговата сопруга беше обвинет и осуден на ноември 2011 година за убиство на британски бизнисмен Нил Heywood.Откако кандидатот за промоција на партискиот внатрешниот круг, Бо сега е под истрага за "искористување на неговата позиција да бараат профит за други и да се добијат огромен мито, лично или преку неговото семејство." Извори кажано велика БРИТАНИЈА весникот The Times дека неодамна приведени junket оператори им се доведува во прашање во врска со корупцијата случај вклучуваат "поранешен виш Кинески официјални." Bo останува (засега) unindicted, и покрај неговите проблеми, наводно, се уште го задржува некои поддршка во рамките на Партијата, што значи дека ако/кога Партијата месинг не се стави Bo на судењето, нивниот случај против него е подобро да биде цврста.Тоа ќе биде интересно да се види како тесни тие планираат да се притисне на притворените junket оператори со цел да се добијат информации кои им се потребни.Не можете да добиете крв од камен, но junket оператори се само човек.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најмногу шанси да победи слотови.