најблиску коцкање да нешвил tn

сомот слотови 20 слободен врти

Казино оператори, вклучувајќи Лас Вегас Песоците имаат наводно испратен 100 лобисти имајќи suitcases полн со пари да ги убеди Флорида е политичарите да се ревидира на државата коцкање закони.Песоци и други оператори, вклучувајќи Genting биле притискање на законодавците тешко да ги споделите со нив да се изгради дестинација казина во Флорида е популарна туристичка области, но како доцна, минатата недела, лидерите на државата Куќа и Сенатот, рече коцкање проширувањето не беше на нивната приоритетна листа за 2014 година најблиску коцкање да нешвил tn. Но, во понеделник, Гарет Рихтер, кој столици државата Сенатот игри комитет, вети дека ќе ја воведе бил следната недела, која ќе им овозможи на максимум две одморалиште казина во Broward и Мајами-Dade окрузи, точно каде Песоци и Genting надеж на теренот на нивните шатори.Рихтер се надева дека ќе успее да го доведе својот законот за гласање во државата е 60-ден законодавна сесија, што се врши Март 4. Рихтер призна дека решавањето на државата е огромен број игри прашања ќе биде тешко, но рече дека тоа беше неговата цел за да се добие прашањето "надвор од земјата." Меѓу оние прашања е држава е компактен со Seminole племе, кое има исклучиво право да понуди куќа-banked табела игри како baccarat и блек џек (но не craps или рулет).Компактен, кој беше потпишан во 2010 година од страна на тогашниот-Gov најблиску коцкање казино во сан антонио тексас.
Чарли Crist и бара племето да и плати на државата $250m годишно, е поставен да истекува во 2015 година. Назад во 2011 година, кога Песоци и Genting почна душкаат околу државата во сериозно, Seminole Игри извршен ДИРЕКТОР Џим Ален истакна дека државното знаме прикажан "на Seminole дама таму, тоа не е некој од Лас Вегас." Crist е во потрага за враќање на губернаторски канцеларија кога државата оди на гласање за овој ноември.Човекот кој unseated Crist, тековната Gov velo vtt homme geant казино. Рик Скот, замина за Лас Вегас за да се сретне со Песок' претседател Шелдон Adelson само две недели по освојувањето на 2011 година изборите и се враќа во прогласување самиот силен подржувач на дестинација казино концепт (не дека тоа не Песоци многу добро).Кои би можеле да доведат еден да се очекува Seminoles да биде цврсто во Crist е агол, но Seminoles донација од $500k да Скот кампања минатата година, државата е најголемиот единствен политички донација на 2012 година сомот слотови 20 слободен врти. Одморалиште оператор Волт Дизни Ко.е меѓу staunchest противници на казино експанзија во државата, донирање $1.7 m до Флорида законодавците од 2012. Коцкање фирми имаат донирани два пати сума и скала на давање/поткуп се очекува да рампата до драматично оваа година, особено со Adelson е демонстрираше подготвеност да трошат "она што е потребно" за да се добие на свој начин.Дан Adkins, COO на фирма која работи на Mardi Gras Казино во Hallandale Плажа, изјави Блумберг дека ситуацијата личеше "главна храна борба." Една држава pol има доволно на оваа бесрамно гласаат за купување.Во средата, Сен velux dakraam ван слот хален.
Гвен Margolis поднесе сметка дека би бар игри оператори од кои придонесуваат за законодавците, вклучувајќи го и гувернерот. Margolis, кој претставува Мајами област во која тие казина се надевам да се вкорени, рече "морето на пари е sloshing во кампањата каса" на државните функционери и "силни мерки" беа потребни за да се јазауздаат во ексцеси.Изгледите за нејзината Доверба на Јавноста во Игри Дело преминува во изборната година се сомнителни, па додека казина не може да го добиете она што го сакате во 2014 година, лобисти и политичари, секако, ќе.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.