е коцкање правна во њујорк државата

да се биде покер лице значење

Bally е Корп (NYSE:BALY) акции се приклучи на останатите игри простор и на поширокиот пазар во надолна линија четврток.Но компанијата е импресиониран од својот 2021 outlook.Претходно во четвртокот, Род Ајленд-базирани игри на компанијата рече дека заработил 61 центи споделување на продажбата од $118.1 милиони евра во четвртиот квартал.Аналитичарите очекуваат заработка на седум центи на приходи од $123.43 милиони евра.Капацитет и здравствените ограничувања кои произлегуваат од coronavirus пандемија отежнати операторот резултати, но нето-приходи surged 51.4 проценти од година-over-година до $20.2 милиони евра е коцкање правна во њујорк државата. Bally е генерирана готовина од оперативни активности на $17.8 милиони евра.На крајот на тргување, Bally на акциите е пониска за речиси 13 проценти како раст на акции, на кое името е еден, слајд среде тековен скок во 10-годишни Државни приноси.Порано и денес, приносите на репер за НАС government bond на врвот 1.50 проценти.Понатаму притисок riskier средства денеска беа нејасни коментари од Федерални Резерви Претседател Џером Пауел во однос на централната банка е во план да се справи со зголемувањето на стапките.Учесниците на пазарот се надеваат дека за повеќе директна, поттикнувани забелешки.Како што е случај со сите домашни игри компании, Bally е навеле со COVID-19 ограничувања во текот на 2020, вклучувајќи го и финалето од три месеци.Но оператор се приклучува ривали во сигналните некои оптимизам за 2021 се покер во сон. Иако четвртиот квартал резултати беа погодени од разни регионални капацитети и здравствени ограничувања, особено во Род Ајленд, ние очекуваме да се има корист од силен раст на побарувачката низ нашите својства, како и оперативните ефикасноста на пополнување и силна маргина подобрувања кои видовме како тренд бидејќи повторно отворање од пандемија", рече извршниот ДИРЕКТОР на Џорџ Papanier во соопштението.Додавајќи дека охрабрување на коментарот, Papanier посочи "прелиминарните резултати покажуваат значително посилни барањата на потрошувачите во јануари и февруари." Гејминг компанијата не нудат конкретни финансиски прогнози за тековниот квартал или 2021. Како на Декември. 31, Bally е има $123.4 милиони евра во готовина на рака и пристап до $215 милиони евра кредит револвер.Ниту еден од операторот на долгот со рок на достасување пред 2024 да се биде во позиција во покер. Bally е една од најпознатите acquisitive компании во гејминг индустријата, и тоа живеел до кои платежна во четвртиот квартал.Во последните три месеци од 2020 година, казино оператор затворени купување на неговиот имењак место во Атлантик Сити, додека објавувајќи $125 милиони купување на спортски обложувања платформа на услуги Влог.Работи и $85 милиони медиуми партнерство со Синклер Емитува Мрежи.Во јануари, Bally е рече дека тоа е купување на дневни фантазија спорт (DFS) фирма Мајмун Нож Борбата (MKF) и минатиот месец, тоа го рече и тоа е стекнување на free-to-игра игри услуги SportCaller да се биде покер лице значење. "Стекнување на SportCaller ќе им овозможи на Компанијата да се користи free-to-игра игри како дополнителен играч ангажман и задржување алатка во државите кои го овласти спортско обложување, и да ги прошират на Компанијата силна geographic присуство надвор од националните граници, како SportCaller има повеќе од 100 игри во повеќе од 20 јазици, како и над 30 спортски низ 37 земји," според Bally е.Сметководство за уште-да-затворете се занимава, компанијата ќе работат 15 казино локации во 11 држави. all inclusive казино места во сад.