хард рок покер соба промоции

ем одржи или пати em покер

Во историскиот потег, Cherokee Нација — чија Cherokee Нација Забава (CNE) функционира 10 Оклахома племенски казина најави минатата недела дека тоа ќе се назначи некој делегат да служи како нејзин претставник во Конгресот.Директорот Главен Чак Hoskin Jr. номиниран Ким Teehee за позиција. Teehee е термин ќе се донесе до за гласање во Советот на Cherokee Нација посебен состанок во четвртокот.Ако се одобри, тоа ќе го одбележи првиот пат Cherokee ќе испрати претставник за Вашингтон. Hoskin, кој беше избран од страна на Cherokee, рече назначување е дел од првите 100 дена иницијатива.Тој додаде правото за претставување датуми да се договори помеѓу НАС и Cherokee племиња потпишан во 18 век.Покрај Cherokee, само Choctaw примена на правото на таква претстава во неговиот договор.Во Cherokee Народ, ние се остварувањето на нашата договор права и зајакнување на нашиот суверенитет", рече тој. "Знаеме дека ова е само почеток и има многу работа пред нас, но ние се темелно во однос на спроведување и ги прашате нашите лидери во Вашингтон да работат со нас преку овој процес и на законите што се обезбедува Cherokee Нација со делегат во која ние се законски право." Тоа останува неизвесно дали Конгресот ќе ја прифати Teehee како делегат.Додека секоја држава има функционери во двете Куќа и Сенатот, постојат, исто така, без право на глас делегати во Куќата.Покрај Колумбија, делегатите, исто така, претставуваат Puerto Rico, Американска Самоа, Гвам, Северни Маријански Острови, и НАС Девствени Острови.Додека тие не можат да гласаат на Куќата на кат, тие може да се одржи места во комисиите и место гласови таму.Со скоро 300,000 жителите, Cherokee Нација е најголемиот племе во САД, според Националниот Центар за Образование Статистика.Повеќето од неговите членови да живеат во 14-каунти областа на североисток Оклахома, која опфаќа делови на Тулса метрополитенска област.Ако Teehee добива седиште, таа може да стане влијателен глас на племенски прашања, вклучувајќи игри на Главниот Рид.Според Националната Индиски Игри Асоцијација (NIGA), постојат 488 племенски казина и игри на среќа терени во НАС.Племенски казина генерирани $39.07 милијарди долари во приходи и повеќе од 766,000 работни места.Нацијата е сопственик Cherokee Нација Бизниси (CNB), која работи CNE, игри и туристичката компанија.Меѓу неговите својства, CNE работи 10 казина, вклучувајќи Хард Рок Тулса, и Ќе Роџерс Падови, коњ песна само надвор Тулса хард рок покер соба промоции. CNE е еден од главните приходи на производителите за CNB.Во фискалната година 2017, CNB генерирани $1.02 милијарди долари во приходи.На тоа, CNE бизниси произведени $666 милиони евра.Претходно овој месец, претставници на Папата Каунти, Ковчегот., најави својата поддршка за Cherokee компанијата планира да изгради Легенди Одморалиште и Казино Арканзас, на $225 милиони развој во партнерство со меѓународни туристичката компанија Легенди. CNE конкурентите, вклучувајќи Gulfside Казино Партнерство и Warner Игри, покренати прашања со одлука, иако.Предлогот се уште бара одобрување од Арканзас Трки Комисија. Teehee, кој служи како нација е заменик на претседателот на владата односи, не е непознат за Вашингтон.Таа служеше како виш советник за НАС Rep хард рок покер соба тампа. Дејл Kildee (D-Мичиген), кој служел како ко-претседател на Куќата индијанци Кавказ.Претседателот Обама назначен за неа, како на земја што е прво, постар политички советник за индијанци работи во неговата Домашна Политика на Советот.
"Ким Teehee има работено со години се залага во Конгресот, на двопартиска основа, за интересите на Cherokee Народ и да е извонредно квалификувани за овој пост," Главен Hoskin рече ем одржи или пати em покер тексас. "Ние сме желни да ги препораката пред Советот на Cherokee Нација и да работат со нашите Конгресот делегација од Оклахома да се движат на овој историски состанок напред." ем одржи или пати em покер.