ефикасноста на коцкање програма за превенција меѓу средношколци

како да се укине казино авто исклучување

"Во ерата на проширување казино подови е завршена," Murren рече.
"Лента е општата здравствена состојба продолжува да се постојано подобрување, потпомогнати од страна на враќање кон врвот група и конвенцијата се меша и здрава nongaming приходи раст," Wieczynski рече минатиот месец. Тоа може да изгледа како чудна изјава доаѓа од Џим Murren, претседател и извршен ДИРЕКТОР на Лента е најголемиот казино компанија.Сега за сега, MGM Летувалишта на Меѓународната која работи Bellagio, MGM Grand, Mandalay Залив, Мираж, CityCenter и други — се е направено за градење на хотел-казина на Лента ефикасноста на коцкање програма за превенција меѓу средношколци. Stifel Nicolaus Пазари на Капитал игри аналитичар Стивен Wieczynski рече на компанијата се фокусира на Лента помага MGM Места времето на downturns во Макао.Помалку од една третина од компанијата 2014 приходи од $10.1 милијарди доаѓаат од Макао ефектот на рецесии на коцкање расходи. A $66 милиони денари, 350,000 квадратни метри проширување на Mandalay Bay Конвенција Центар се очекува да се отвори во август, давајќи им можност на повеќе од 2 милиони квадратни метри на просторот.Централен дел на компанијата nongaming напор е $350 милиони евра, од 20.000-седиште спорт и забава арена зад Њујорк-Њу Јорк во партнерство со арената инвеститорот AEG.Арената ќе водител на Паркот, на отворено мало и јадење област помеѓу Њујорк-Њу Јорк и Монте Карло.
"Тоа не е моето очекување за време на мојата кариера тука дека ние ќе се изгради уште еден casino resort во Лас Вегас", рече Murren, кој стана извршен ДИРЕКТОР во 2008 година. MGM Одморалишта, сепак, не е забавување.Компанијата е најмногу активен инвеститорот на Лента за нови ресторани, мало и други забавни атракции.Компанијата неодамна изграден две отворен фестивал основа на претходно се празни земјиште — a 33 хектари сајт на Лента е северна крајот и 15-акра сајт карши Luxor.Тие биле програмирани за музички настани и специјализирани емисии ефектот на проблемот коцкање. Компанијата нели напуштен хотел-казино развој надвор од Лас Вегас, сепак како да се укине казино авто исклучување. Murren се стави на веројатноста за појава на 80% 90% дека Лас Вегас земји, Националната Хокеј Лига франшиза да се игра во арената, која ќе заземат најмалку 41 ноќи од септември до април.Дури и ако хокеј тим не успее да се материјализира, Murren рече арената ќе биде "окупирана секој викенд." Тој рече арената оператори имаат потпишано "најмалку 10 колеџ кошарка nonconference игри" и да се зборува со повеќе професионални тимови како да се разгледаат покер сесии.