користи блек џек рамка машина за продажба

казино сајтови плаќаат преку мобилен

Минатата недела колона на не постои шанса дека Невада, пратениците ќе ја спроведува државна лотарија привлече десетици коментари, телефонски повици и e-mail пораки од читателите.Само еден повикувачот е силно се противат на лотарија идеја.Мојот слама анкета покажа дека просечните граѓани сакаат законодавното тело да се дебатира за концептот.Жал ми е, тоа нема да се случи.Постојат 43 држави со игри на среќа.Вајоминг не мора лотарија но, пратениците ја презеде чекори неодамна кон одобрување на планот.Невада нема да го следат заедно.Јас не бев застапување на лотарија, само се прашуваат зошто прашањето е мртов при пристигнувањето во Невада Законодавната власт.Државата има сериозен дефицит на буџетот на рм.К-12 образование и универзитетот систем се соочуваат милиони долари во делови.Некои мислат дека државната лотарија на приходите ќе ви помогне.Еден гејминг индустријата insider вели лотарии се лоши јавната политика.Тие нема да се подигне приходи вети.Во лотарија држави, пари наменети за образование често се пресели во други линија предмети.Само Грузија, со што се создаде лотарија во 1992 година, има чуваат оригиналната намери.Од своето основање, Грузија лотарија беше дадена $12.3 милијарди евра за јавното образование.Стипендија програма финансирана од страна на лотарија бенефиции Грузија средно училиште дипломирани студенти кои посетуваат училиште во државата користи блек џек рамка машина за продажба. (Го читате овој Невада е проблематичен Милениум програмот поддржувачи?) Грузија лотарија закони се ironclad.Средствата мора да оди на образование.Во фискалната 2010 година, Грузија лотарија имаше $3.6 милијарди долари во продажба.Државата е празен казина или racetracks, иако игри опции се во соседните Алабама и Флорида.Игри на среќа и казина ко-постои во многу држави, вклучувајќи ги и пазарите каде Невада најголемите гејминг компании работат.Во Мичиген минатата година, MGM Места International, MGM Grand Детроит собрани $581.8 милиони евра во приходи.Државната лотарија имаше $2.3 милијарди долари во продажба во фискалната 2010 година казино сајтови се плати од страна на телефонска сметка. Цезар Забава Корп е сопственик на казина во девет држави со игри на среќа.Минатата недела, компанијата скрши земјата на две Охајо, казина, држава со лотарија на продажбата од $2.5 милијарди долари во последната фискална година.Дури и Бојд Игри Корп, која е жестоко се противат на Невада лотарија, работи казина во Индијана, Илиноис и Луизијана, сите лотарија пазари.Игри лидери не се како споредба.Лотарија беа на место пред казина и игри на пазарите не се широко отворени, како Невада.Бојд и Станица Казина се против лотарија, бидејќи на конкуренцијата.Со економија се опоравува, локалното население казина пазарот сака монопол на дискреционо трошење.Тоа не е важно.Прашањето е мртов на пристигнувањето. казино сајтови што не се регистрирани со gamstop.