на кинг конг на парични слободни слотови

школки казино плачат за мене

По една недела што видов три голманот тепачки и голем број на клупата расчистување на тепачките во NHL, има сега е на осуда за нешто да се направи во врска со насилството во NHL.Како и секогаш, плаче започнува со "она што за децата?" Со оваа најнова напливот на хокеј борби, на NHL има се најде во позиција да се дебатира за тоа дали да се земе борат надвор од игра, се чини дека секој да имаме мислење, па јас ќе понуди рудникот.Прво, дозволете ми да се започне со додавајќи дека ако тоа не беше за најновата рунда на борби во NHL, колку што голем спортски вести е загрижен, на NHL ќе биде последен на листата.Иако МАК Супер Боул е завршена, има уште дијалог за претстојната СВА или lockout од таму е за тековната NHL сезона.Повеќето Американци знаат повеќе за Кливленд Cavaliers и нивните епски 26 игра губи редеа отколку што знаат тие за NHL.Просечен човек не можеше да ти кажам кој тим е најдобар тим во NHL, или која играчот има најмногу поени, освен ако тие не биле Канадски и ако тие живееле во Ванкувер.Борат има направено NHL релевантни во вестите повторно, и сега не зборуваме за преземање на тоа надвор од игра?Не сум сигурен како што споредува.Земајќи ги борат надвор од NHL е како земање тешко хитови од МАК.Всушност, тоа е уште полошо.Самата природа на хокеј повици за борба против да биде дозволено.Во хокеј, вешти играчи, талентирани напаѓачи и голманите на тимот не треба офанзива линија заштита од напади од противничките играчи.Она што тие го имаат се 200 плус lbs enforcers кои се обучени борци.Тоа е пречка за преземање на шут еден дечко како Крозби, или барем да се користи за да се.Ако се земе enforcer надвор од игра, ќе го напушти ѕвезди и квалификувани играчи отворен за напад, без прибегнување.Тоа е едноставен дел од аргументите за одржување на борбите во играта.Овие денови, се повеќе популарни аргумент дека борбата е добра за љубителите е губи кредибилитетот.Ајде да се соочиме со тоа, нашето општество е добивање мека.Кога во последните 20 години беше хокеј борба или хокеј тепачка премногу насилни за децата да се види?Ова не е по истите линии како удирање на главата во МАК или опасни хитови во хокеј, ова е борба, и тоа се користи за да бидат чесни.Постојат фанови на играта кој љубов, се борат во хокеј, и таму е Американски фанови, кои пред се разбираат толку малку за игра на хокеј дека борбата е највозбудливиот дел од играта за нив.Или начинот на кој, ако NHL беа да се земе тепачка надвор од игра, тие ќе се работи на ризикот од губење на повеќе од своите фанови.Како популарни се NHL се бори?Тие се популарни доволно да се има на целиот веб-сајт hockeyfights.com посветен исклучиво на нив на кинг конг на парични слободни слотови. Gordie Howe е една од најпознатите прослави хокеј играчи што некогаш чипка еден пар на лизгалки.Она што е Gordie Howe хет-трик?На Gordie Howe хет-трик е целта, да им помогне на, и да, ќе го претпоставам, борба.Се сеќавам на деновите на крајот на Боб Probert и Вратоврска Domi?Овој тип на разговор ќе биде ерес.Борејќи се користи за да се значка на честа, во мојот ум дека сè уште е.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre школки казино отчукувања за продажба.