холивуд казино амфитеатар спречен видите

клиент-врз основа казино бренд капитал на фирмата и перформанси

Тивко и во сенките на Австралија е суета коцкање сцена, Нов Зеланд е објавување некои прилично импресивни обложување акција на сопствената.Според Нов Зеланд Трки Одбор, речиси $2 милијарди долари (1.957 милијарди долари, за да биде точно) се потрошени од страна на bettors во земјата во последната фискална година со повеќето случува да спортски обложувања и на трки индустрија е покер машини расфрлани низ Нов Зеланд.Годината која завршува на 31 јули видов голем број на рекордни профити кои доаѓаат надвор од земјата трки индустрија, вклучувајќи нето профит од $144.1 милиони евра за година, 13.2 проценти подобро од своите броеви пред една година.На $1.957 милијарди долари во обложување промет во земјата туркан во за целата година, $142 милиони ќе бидат дистрибуирани назад на дербито индустрија.Дека бројката е импресивна во одборот, означува зголемување на $6.5 милиони од своите броеви годината пред тоа.Она што ги прави овие броеви повеќе импресивен е верувањето дека земјата не мора толку зафатен како спортски закажани како што имаше во 2011 година кога Нов Зеланд домаќин на Рагби Светското Првенство.Тоа беше преовладува мисла доаѓа од нов зеланд Трки Одбор претстедател Glenda Хјуз, кој lauded зголемената популарност на овие покер машини и на слични степен, спортски обложувања холивуд казино амфитеатар спречен видите. "Ние сме постигнати овие резултати, и покрај зголемувањето на оф-шор конкуренција, и недостаток на големи спортски настани во 2012 и 2013 да се надомести позитивно влијание на Рагби Светското Првенство во претходната година," Хјуз рече.Очигледно, постои растење на uptick во бројот на луѓето да дојдат во спортско обложување, а во исто време, правејќи влогови на овие покер машини над има во Нов Зеланд.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre холивуд казино амфитеатар мериленд височини mo.