казино grau du roi reveillon

soboba казино е отворена денес

Онлајн коцкање компанија Lottoland почна да пее својата swan песна, во обид да се повлече на срце на newsagents пред компанијата е протерани од Австралија.Во четвртокот, Lottoland објавени целосна страница весникот реклама привлечен за newsagents да дојде на маса и да се разговара на win-win решение за двете страни во пресрет на Австралиската влада е одлука да се забрани онлајн обложување на игри на среќа и кено.Ад доаѓа како писмо упатено до newsagents penned со не помалку од Lottoland извршен ДИРЕКТОР Лука Brill, кои им понуди 20 проценти од профитот генериран од секој обложувам дека и тие се однесуваат на онлајн коцкање фирма казино grau du roi reveillon. Newsagents може да заработи илјадници дополнителни долари од предлогот, според Brill.Во исто време, Brill, рече newsagents кои беа дел од програмата ќе имаат можност да имаат корист од финансиски Lottoland влогови на странство, игри на среќа казино grau du roi покер.

"Реалноста е дека предложениот закон би можел да го направи животот, дури и повеќе тешко за newsagents, додека намалување на изборот за стотици илјадници клиенти," Brill се вели во соопштението казино grau du roi мени. "Ние сакаме да партнер со newsagents да им обезбедиме на нашите клиенти со поголем избор, на начин кој ќе биде фер и да се профитабилни за вашиот бизнис." Brill потоа зеде цел на ривал Tatts Група, обвинувајќи тоа на bankrolling локалните игри на среќа во нивната борба против Lottoland.На Lottoland шеф тврди дека Tatts е цементирање својот монопол во Австралија, на штета на двете newsagents и играчи.Нивната континуирана работа во Австралија ги поттикнува двете конкурентност и иновации, според Brill.Ако има еден закана за newsagents' опстанок, Brill, рече дека тоа е Tatts soboba казино е отворена денес. "Ние веруваме во ниво-терен кој ги охрабрува наместо да се ограничува конкуренцијата и иновацијата.Тоа е причината зошто ние сакаат да работат со вас како вистински бизнис партнер", рече тој.Сепак, Lottoland е последен-ров жалба падна на Австралиската Лотарија и Newsagents Друштвото (ALNA) глуви уши.Во соопштението, ALNA извршен ДИРЕКТОР на Адам Радост рече newsagents никогаш нема да се изедначи себе со бизнис, кој нема потрошувачите заштита и не го испорача она што таа го промовира.Радоста, исто така, ги отфрли Lottoland е најновата реклама како очајни ПР маневрирање soboba казино е отворена. "Lottoland имаат поминато години denigrating newsagents, и партнерство бара доверба.Тие постојано се рече дека тие не се таргетирање на корисниците на newsagents, но, сепак, оваа идеја заедно со целокупниот свој бизнис модел го прави токму тоа," Радост рече.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.