она што е слот врвот voile

не леплива бонус онлајн казино

Живеат турнир ажурирања гледа Pascal LeFrancois водечките останатите 215-играчи на СПС Главниот Настан, Шон Deeb победи на СПС OFC настан, и Картичка Играч Турнеја објавуваат вести на нивните Конектикат запре.Вториот ден на акција е направено и dusted на PokerStars Карибите Авантура (СПС) $10,000 Главниот Настан, а тоа е Светската Серија на Покер (WSOP) бразлетна победник Pascal LeFrancois (412,000) кој води кон финалниот 215-на играчите со мал доведе во текот Сем Greenwood (402,500).Други големата купишта брка LeFrancois во третиот ден на акција се Мет Berkey (372,100), последните Европската Покер Турнеја (EPT) Прага финалето tablist Max Сребро (345,200), WSOP хривнија носителот Keven Stammen (342,500), Heartland Покер Турнеја (HPT) коментатор Марија Хо (300,800) и 2012 победник на Џон Dibella (293,600).Други notables уште се во можност за подобрување се Ванеса Selbst (251,000), Мајк McDonald (240,800), Грег Merson (188,800), Лив Boeree (135,700), Ден Смит (127,800) и Џејсон Mercier (43,800); играчи дека сте излегле во вториот ден на акција вклучени Џенифер Tilly, Мет Glantz, Џо Cada, Џонатан Duhamel и Daniel Negreanu.Шон Deeb Доловува OFC Круна Во повеќе СПС вести, Шон Deeb има заробени $2,000 Отвори со кои се Соочуваат Кинески настан.Верзија на покер, која е nipping во потпетици на Pot-Граница Omaha (PLO) да стане број 2 игра во светот, е во тоа е зародиш на СПС: Петар Jetten преземање на титулата во инаугуративниот година назад во 2013 година она што е слот врвот voile. Минатата година настан го виде 59 записи, и оваа година имало 53, па настан има хит на плато, но Deeb сакаше секоја минута од него она што е жлеб широк приемник. "Таа се чувствува одлично.Тоа е многу забавно, овие полиња," Deeb, рече во едно интервју со PokerNews по победа не-леплива казино бонус велика британија. "Знам дека многу од играчите од текот на годините, и сите ние сме, да се забавувате, коцкање, разговор до тоа.Па тоа беше многу забавно.Бев изненаден, луѓето си играа навистина добро." Deeb, исто така, имаше задоволство од тепањето на неговиот стар мешани игра спаринг партнер Павле Volpe во главите-up постапка.Можеби се сеќавате дека Volpe поразен Deeb да се одрече од него, неговата шестиот Пролетта Првенство во Онлајн Покер (ЛАЖИЧКА) награда во Случај #4 Висока $2,100 Badugi; па тоа беше сладок момент за Deeb.Конечен Пласман 1.Шон Deeb – $32,380 2.Павле Volpe – $23,400 3.Бен Ју – $14,900 4.Мајкл Шварц – $11,320 5.Џејсон Mercier – $8,740 6.Џонатан Turner – $6,680 7.Мајкл Вела – $5,400 Картичка Играч на Покер Турнеја Глави да Foxwoods Одморалиште Казино во Конектикат Покер не е за сите три гиганти на WSOP, WPT и EPT...на трева корени на ниво на покер е леб и путер на играта.Со тоа на ум јас ќе ви вести на Картичката Играч на Покер Турнеја кои ќе се прави тоа е третата сезона стоп на Сезоната II во Foxwoods Одморалиште Казино во Mashantucket во Конектикат.Турнејата ќе биде домаќин на 11-турнири започнува со $600 No-Limit Hold ' em (NLHE) $100,000 Гаранција настан, и на вниманието ќе биде $1,650 NLHE Главниот Настан, кој ветува играчи $300,000 наградата басен.Настанот ќе трае Февруари 8-17, 2014 година не леплива бонус онлајн казино. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre нон-стоп казино бонус кодови.