Wc deur се сретна слот kopen

она што е најчестиот победничка страна во покер

АТЛАНТИК СИТИ — Адут Плаза затвори своите врати рано вторник, четвртиот Атлантик Сити казино да одат стомак-up досега оваа година.Кога таа се отвори на 14 Мај, 1984, Доналд Трамп го нарече најдобрите зграда во Атлантик Сити, и веројатно нација.Но, од тогаш, Доналд ја напуштил градот и намалување на врски со своите казина.И на Плоштад, како и многу Атлантик Сити казина, го видел подобри денови.Една надолна спирала која го виде тоа се рангираше последна меѓу градот казина заврши во вторникот утрото, како за половина дузина коцкари кој остана до крајот добив копија од осамен блек џек табелата во работата или од неколку слот машини и излезе под десетици glittery лустери за последен пат.Дилер Рут Hardrick работел во Адут Плаза за 26 од своите 30 години, но сега е без работа.Таа е во голема група: Околу 8,000 Атлантик Сити казино работници ги изгубија своите работни места оваа година, и уште 3,000 може да им се придружат ако Адут Плаза е матична компанија го прави добро на неговата закана за shutter Труба Таџ Махал Casino resort во ноември wc deur се сретна слот kopen.

"Она што е следниот чекор?Каде што не можеме да си одат од тука?" праша. "Тоа се случува над сите.Многу од нас се во ист брод.Мислите дека нешто ќе дојде заедно (да се спаси казино).И тоа не." Атлантик Сити почна годината со 12 казина.Таа сега има осум.За разлика од Ревел, која се отвори само во текот на две години и се смета дека е нов и луксузен пред затворање, или сеуште-профитабилни Showboat, shuttered од својот сопственик во името на намалување на конкуренцијата за останатите казина во градот, падот на Трамп Плаза може да се гледа на долг пат на исклучување.И покрај неговата примарна локација во срцето на Boardwalk и на крајот на Атлантик Сити Expressway (неговото мото беше "Центарот На Сето Тоа"), коцкари се напушта Адут Плаза за поновите, ritzier казина за години.Неговите сопственици, Трамп Забава Места, нека се влошува во последниве години, особено по продажба за зделка-подрум цена од 20 милиони долари за да Калифорнија фирма падна низ минатата година.Џим Редмонд е 60-годишен од Монтреал кој сака Атлантик Сити и редовно престојувал во Адут Плаза.Тој вели пад беше очигледно во текот на последните седум години она што е најчест број во рулет. "Тоа не се лизга секоја година", рече тој она што е најчестиот верзија на покер. "Оваа година тие немаат bedspreads и тие целосно се откажа од мраз машини.Оваа година на Плоштад бар беше затворен и 24 час кафе затворени во 2 стр.м.На високо-крај ресторани беа затворени.Тоа е толку тажно да се види тоа да се добие малку полоша секоја година.Тие навистина се чинеше да се откажат од околу пет години." Само еден мораше да одиме од паркинг гаража преку стакло-затворени walkway преку Пацифик Avenue на казино и се обвиен во searing топлина што се приближуваше 100 степени од сонцето тепа надолу на стакло да се доживее на имотот избезумени цена-сечење се движи; климатизација областа е една од трошоците кои се смета не-од суштинско значење.Осветлени писма, реклама казино е на име на неговите предната и задната фасади изгорен и никогаш не биле заменети.Посетителите на Мис Америка церемонија минатата недела во Boardwalk Сала следната врата видов неонски знак прогласување "Адут Plaz Hotel & Куд." На Boardwalk страна, пријавете се чита, "У Laza." Многу ресторани на првиот и третиот кат се затвори за месеци.Заедно ескалатор што доведува до нив, лажни пластични растенија биле или се исчезнати или украдени од ред по ред на коцки.Авто-служи киоск за да го откупи играчот клуб поени во близина на паркинг гаража беше исклучен и покриен со прашина.Досега оваа година, Трамп Плаза има освоено само $36.8 милиони од коцкари.Тоа е долу 31.5 проценти од истиот период минатата година, и за истиот износ како Borgata победи во просек две недели. она што е најчестиот победничка страна во покер.