малку реката казино брод

хард рок казино отава покер соба

Секојдневно фантазија спорт платформа за програмери Mondogoal има конечно го направи своето деби во италијанскиот пазар.На Бостон-врз основа на дневни фантазија спортска компанија се здружи со италијански онлајн спортски обложувања платформа Intralot да ги запознае своите фудбалски игри во Европска земја.Во соопштението, Mondogoal основач и извршен ДИРЕКТОР Shergul Arshad рече на компанијата влез во Италија ќе се осигура дека "италијански корисниците сега ќе има подобрена игри искуство слични на нашите корисници во велика БРИТАНИЈА и сад." "Intralot е прв на нашите занимава со онлајн обложување спортски сајтови странство.За разлика од другите кои се зборува за интеграција, ние сме биле глави надолу извршување на оваа интеграција.Како Серијата фан и фан на Фантазијата Фудбал за 25 години, се надевам дека многу легии на фантазијата фудбалски фанови во Италија сега може да се споделуваат во визија и да игра [за] забава и за пари," Arshad рече малку реката казино брод.
Mondogoal, кој веќе го држи велика БРИТАНИЈА игри лиценца, веќе фалсификувани партнерства со Chelsea, Вест Хем и Втори во англиската Премиер Лига.Тоа, исто така, работи со Барселона и Валенсија во Шпанија La Liga, и Ромите во Италија од Серијата А компанијата во моментов нуди дневни и натпреварот-ден фантазија фудбалски игри, покривање не само на Серијата А, Премиер Лигата и La Liga, но исто така Лиги 1, Лигата на Шампионите, Европа Лигата и Brasileirao, меѓу другите.Сега, Mondogoal исто така, ќе започне да нуди пари-награда DFS продолжување на игри.Во оваа нова функција, играчите ќе треба да ги собереш почнувајќи 11 и се натпреваруваат во ниту еден глава-до-глава битка со други корисници или да се вклучат во мулти-кориснички турнири.Поени потоа се доделуваат и за различни "мерливи активности", како што се цели, помага, tackles победи или изгуби, удари на гол, поминува завршен, и чисти листови, според компанијата.Секојдневно фантазија спортски веб-сајтови искусни наглото зголемување на популарност низ сад, благодарение на зголемувањето на промоција на своите производи на националниот ТВ емитува мрежи.Но, за разлика од DraftKings и FanDuel, многу спортски фанови веројатно не сте слушнале Mondogoal, која нуди само фудбалски натпревари.Од друга страна, Mondogoal, исто така, беше во голема мера изолирани од индустријата прашања во САД—за разлика од DraftKings и FanDuel—главно поради U хард рок казино отава отворање датум. не фокус.Во интервјуто со Boston.com, Arshad рече дека неговата компанија "потекнува од 90 проценти од својот приход од другата страна на езерото, каде што соработува со големи фудбалски клубови—и каде што таа работи и како лиценциран коцкање компанија." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre хард рок казино отава планови.