ројал флеш шансите texas holdem

ги расфрла казино промо код без депозит

Постои шанса дека Директорот на Плејоф рунда може да се на врвот на batshit craziness од минатиот викенд диви картичка фијаско?Кој знае.Отидов 2-2 ATS минатата недела, благодарение на Steelers оставајќи AJ Зелена ширум отворени и Сиетл bumbling својот пат низ замрзнати тундра на среден запад.Сепак, јас сум целосно убеден во овие избори подолу.Уживајте во викендот, и еве ги поттикнеме ако треба некои дополнителни убедливи на свој зема.КАНЗАС СИТИ ШЕФОВИ +4.5 над NEW ENGLAND PATRIOTS Минатата недела, јас се користи универзално прифатени DVOA вта од Фудбалот Аутсајдери да добиете идеја за тоа колку добро сила на натпреварот беше за Канзас Сити Началници во текот на нивната 10-игра победничката низа која заврши сезоната.Тоа се испостави дека Канзас Сити отишле 10-0 СУ и 7-3 ATS против екипи кои во просек надвор до 16.3 пласман во DVOA.Хјустон рангирана 18 движи во минатата недела.Така се чинеше дека е логично да се преземат Канзас на тесна линија тогаш.Сега тие се соочуваат со Patriots, тим кој оценки надвор како 6-ти најдобри целокупниот тим во фудбал.Дури и ако сте една од ретките кои не мора да доверба како Фудбалски Аутсајдер е оценки вкупните перформанси, што би било глупаво да се верува дека Patriots се ништо, но за еден од најдобрите во лигата.Под основните параметри, тие имаат 10 најдобри постигнувајќи одбрана и 3 најдобри постигнувајќи дело, и одржа +9.4 поени диференцијални во текот на сезоната.Се разбира, Patriots, исто така, почна да се распадне како сезона продолжи и повреди се случува да биде голем проблем во однос на Вегас линија тука ројал флеш шансите texas holdem. Gronk има повредени назад, и Канзас има некои тешки hitters за одбрана.Никој не може со право да каже како ефикасно Edelman ќе биде излетаат скршена нога.Таму е Чендлер Џонс одвраќање на врвот на сè премногу, која Gronk е, исто така, се врзани за.И сите ние видов како мочаат сиромашните на Patriots беа против Мајами во текот страшна првата половина.Секој дел од мојот мозок е ми кажуваше дека Patriots се и си отпочина и се подготвени за лансирање на себе како проектили кон Супер Боул, но јас не може да се игнорира како трнлив оваа сезона е за нив.Канзас е речиси совршен фолија на Нова Англија, кои служат како помала огледало на Belichik создавање.Во никој случај не сум јас велејќи дека Алекс Смит е на Том Брејди ниво, но овој е ефикасен, немилосрдната фудбалски тим со playmakers на секое ниво.Јас сум подготвен да верувам дека Нова Англија ќе победи на играта, но јас не мислам дека Канзас ќе го направи тоа лесно.Не со одбрана доаѓа надвор shutout, а не со толку многу загриженост dogging високо смета Patriots.АРИЗОНА КАРДИНАЛИ -7.0 над GREEN BAY PACKERS пост bye недела Green Bay Packers биле влечење своите нозе низ пекол за најголем дел, па тоа беше убаво да се види нив моментално замолчат критичарите и мразители со 35-18 расклопување на над-незнабожечки Вашингтон Redskins.Поголемиот дел од јавноста има купи во Green Bay како тие природно не, и овој дарежлив линија, секако, на луѓето им дава многу причини да ги стават своите пари зад Роџерс.Проблемот со ставање на премногу кожа во она што Green Bay не против Вашингтон е дека Redskins не навистина имаат многу да се оди со.Кирк Братучеди (плаќаат за него!!!) беше фрлање во една од највисоко оценет secondaries во лигата, немаше ништо друго што неговите соиграчи би можеле да направите за да му помогне.На јавноста реагираше на ова со тоа што тие секогаш се направи.Секое време Green Bay добива валање, возбуда воз удри смешен брзини.Тоа е како да Недела 16 никогаш не се случило.Запомнете дека игра?Кога Аризона уништени Green Bay 38-8? Кога тие што се одржа Роџерс само 151 метри поминува и се сврте него во текот на волја?Е од ова ѕвони ѕвоното?На Кардинали имаат извонредно избалансиран дело, а полиран се кандидира на играта, невнимателни одбранбен и една офанзива линија играње така постојано се над нивните оценка дека тоа е тешко да не ги сметаат за најдобри во лигата.Тие исто така имаат за одбрана, кој знае како да се елиминира Арон Роџерс од игра и тие ги имаат своите freaking број.Ако сакате да веруваат дека она што Аризона не во Недела 16 е fluke, тогаш не знам Брус Arians и вие не се плаќа attention schecter atx блек џек самостојна 6. By на начин, своите редовни сезона matchup, исто така, беше пуштена на Универзитетот во Феникс Стадион и има линија на АРИ -6.0 што се задушени.КАРОЛИНА ПАНТЕРИ -1.0 над СИЕТЛ SEAHAWKS На Seahawks имаат во просек 29.3 поени по натпревар во нивната последните седум.Во просек, што сум се соочил со одбранбени еднаква на онаа на Бивол Записи (15-ти во лигата), кој овозможува 21.8 поени против.Што им дава белег на +7.5 против очекува поени дозволено од страна на опозицијата.Дури и ако се земе дека Недела 17 blowout против Аризона, тие се, сепак, копија од страна на +6.2 поени по натпревар над оние шест matchups со помош на таа мерка.Така Сиетл изгледа како тим тука дека со текот на извршување на хартија,, кога играте против 6 најдобар гол за одбрана во лигата.Но, морам да бидам искрен тука – јас апсолутно презира начин ова дело игра фудбал.Постојат многу моменти во Сиетл е игра план, каде што тие се фрли низок процент бомби, надевајќи се дека да се удри молња во шише.Тоа беше евидентно во играта против Минесота schecter блек џек atx 7 цена.
Russell Вилсон обидов да се направи игра и неговите соиграчи не можеше да излезе со топката.Минесота го направија одлична работа задушувачки на Seahawks во покритие и не постои причина да се верува дека Џош Норман и неговиот екипаж не можат да го стори истото за да Вилсон.Минесота направи една единствена грешка во кој игра надвор од Walsh месо тело, и Каролина, едноставно не дозволува оние ментални грешки.Не против Даг Болдвин е на МАК.Сите во сите, сакам agonizingly методички пристап кој Cam Њутн вработува наместо на видео игра во стилот на ѓаволиите на Seahawks.Исто како што правеше во регуларната сезона трилер од Недела 6, Каролина се покажува нов став оваа сезона и тие нема да се откаже од шанса да победи на конференција на шампионите лесно.Друга голема загриженост за мене е чиста износот на фудбалот кои Сиетл е пуштена во текот на изминатите три години.Во одреден момент, на дното едноставно мора да падне.Тие беа чип шут далеку од пакување работите за зима.Таму е да се биде дел од вас кои се верува дека овој тим е среќа на крајот ќе ги снема.ПИТСБУРГ STEELERS +7.0 над ДЕНВЕР BRONCOS мразам оваа игра, така ебат многу во право сега.Антонио Браун е сигурно ги расфрла казино промо код без депозит. DeAngelo Вилијамс е сигурно.Бен Roethlisberger раката звучи како да е реквизит од Одење Мртов.А потоа, тука е Peyton Manning во плејофот.Јас не одам за да се добие во овој еден премногу, бидејќи тоа е прилично залудна.Ти си само обложување на kickers и одбрана тука вистински пари slots казино онлајн. Peyton Manning е промет машина цела сезона, и Биг Бен, веројатно не може да се направи многу со некоја рака тоа е буквално виси на неколку теми.Денвер одбрана е категорично луд, но Питсбург е удари се и над неговата тежина класа.Ако има грешка направена од страна на Manning, тие се случува да се земе шансите за тоа, бидејќи Tomlin ќе кажете им да победат во играта за нив.Па јас сум само преземање на поени и обложување против и двете од овие тимови.Искрено јас нема да имате енергија за да биде силно инвестира во оваа игра по корне и почна да вика за време на Сиетл-Каролина тепачка.Да бидам искрен, најдобра опција е да се само топчето a flier во оваа игра и да го остави.Дали навистина сакате да одите во кревет во недела, велејќи, "не можам да верувам дека јас се обложуваат на тимот кој одигра одбранбен без рака!!!?" Кога може да се применува дека изјавата на двата тима во плејофот игра, тоа не е добро време да се случува балистички со вашиот паричник.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre вистински пари слотови app store.