Texas holdem poker in austin tx

постои казино во близина. честертон индијана

MGM Установи поднесуваат ревидиран распоред за својата $800 милиони Спрингфилд казино на Масачусетс Игри Комисија (MGC) во четвртокот, барајќи да го одложи отворањето датум од една година.Според новиот план, коцкање објект е да биде завршен во август 2018 и ќе има свое официјалното отворање, на 5 texas holdem poker in austin tx. септември, 2018 постои казино во близина на cheyenne вајоминг. Првично, имотот се очекува да ги отвори вратите за посетителите во падот на 2017 постои казино во близина на chillicothe охајо. MGM претставници објасни дека главната причина за нивниот потег беше одложување на проектот за Меѓудржавни 91 вијадукт е рехабилитација.Според нив, тоа ќе го направи е тешко за казино оператор да ги следи своите првичниот план и ги отвори своите сопственост на време.Реконструкција на проектот ќе се затвори важно ленти и излегува во близина на близината до $800 милиони казино. "Во овој момент, ние сакаме да бидете сигурни сме отворени најдобар начин можеме," MGM Спрингфилд Претседателот Мајкл Mathis, изјави комисија.
"Индустријата е полн со многу примери на компании кои се направени погрешно одлуки за отворање.Тие се долги-трајни решенија, кои се долго време за да се опорават.Во многу конкурентна средина, ние може да изгубите некои од овие клиенти, искрено, засекогаш." MGC Претседател Стивен Крозби, рече дека комисијата ќе ја разгледа планот и веројатно ќе го одобри тоа, иако тоа ќе резултира во државата губи $125 милиони евра во игри на приходите.Тој исто така истакна дека регулаторот ќе направи потребните длабинска анализа пред да започнете со план е одобрување.Комесари за да се гласа за ова прашање не порано од нивниот следен состанок во јули.Спрингфилд функционери, вклучувајќи го и Градоначалникот Domenic Sarno, испрати писмо до комисијата да ја изрази својата поддршка за најновите казино план.Тоа беше, исто така, MGM објави дека ќе плати дополнителна сума од 1 милион долари на градот со падот на 2017 постои казино во близина. честертон индијана. Во рамките на своите финансиски обврски кон Спрингфилд, казино оператор е исто така да се плати заедница влијание такса од $2.5 милиони од 8 Мај, 2017, и годишни исплати од $2.5 милиони од 1 јули, 2018. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.