шансите на притискање на нула во рулет

најдобри craps генерал контрола стратегија

"Во одреден момент, групата (пет од нив) дојде во мојата соба и ми кажа дека тие не сакаат да бидат пријатели со мене повеќе, бидејќи тие не мислам дека беше многу убаво лице, и тие не ми се допаѓа фактот бев во нивната група.Кои повреди моите чувства.Имав 17.

"Јас сум голем фан на Тим Урбани е WaitButWhy.Тој игра покер, всушност,.Јас многу го сакам својот стап фигури.Исто така, секој треба да го следат xkcd цртани филмови од страна на поранешниот НАСА физичар дојде, карикатурист, Рандал Munroe." Назад кон таа книга мелничката низ умот на Konnikova, и таму е Исправен агол вклучени во умот нацрт верзија.Јас побара од неа да зборуваме малку за нејзиниот интерес во Аврелиј, Сократ et al., и како тоа може да им помогне на покер играчи? "Јас сум поставува прашања за Stoicism поради тоа што е случува во мојата книга," потврдува Konnikova шансите на притискање на нула во рулет. "Сакам Остин Kleon, и мислам дека неговиот блог е многу важно за креативност и инспирација.Тој е уметник и писател, и тој напишал куп на најдобрите продавачи како Крадат Како Уметник.Сакам читањето на неговите работи најдобри craps темната страна стратегија.
"Таа е пријател, и јас го прочитав нејзиниот работи пред станавме добри пријатели.Мислам дека тоа е многу мисла-инспиративна; мисла-предизвикување, тоа го прави мислите дека за многу работи надвор на покер кои мислам дека се прекрасни. "Јас сум читање многу за Stoics право сега и мислам дека тоа е нешто прекрасно за покер играчи да научат.Тоа е за дисциплина, само-контрола, учење да флип вашиот начин на размислување, така да се чувствувате повеќе во контрола во настаните, и многу негативни работи се во вашиот начин на размислување.Тоа може да биде многу инспиративна филозофија, а од начинот на кој се опише како депресивна филозофија.Јас го најде тоа многу uplifting." Konnikova е студент на Харвард.Харвард.Кога мислам на тој збор плашилото од Волшебникот од Оз сопнува во мојот ум, затоа што раскажуваат приказната на моите две-годишна ќерка и секогаш и ' кажам дека на Волшебникот од Оз му даде диплома од оваа голема институција.Јас направив копии.Јас побара од Konnikova за три заблуди дека луѓето имаат за Харвард, знаејќи таа нема да го стори истото.Таа ми дава две најдобри craps облози да се направи. "Тоа не го прави тоа било полесно во смисла да се сфати дека ова може да стави крај на секој ден.Пред почнав играње покер, јас би се разбуди во ладна пот размислување, што ако луѓето престанаа да плаќаат мене за моето пишување, што ако моите книги не се продава и не можам да го продаде мојата следна книга?Тоа е секогаш ужасна мисла, и тоа е исто со покер.Што се случува доколку јас одеднаш започне губење на сите на време?" Ако сте биле на име на личност или луѓе кои имаат најмногу сочувство за кои ќе биде и зошто? "Мислам дека имаат најмногу сочувство за бегалци и жртви на Трамп.Мислам дека она што тој го прави во нашата земја е пострашно.Толку многу луѓе се добива раселените и принудени да бидат бегалците, бидејќи тие се депортирани и покрај што живеат во НАС, целиот свој живот.И јас мислам дека тоа е апсолутно застрашувачки да се види што се случи, и јас би сакала да се направи нешто за да го спречи тоа.Да се надеваме дека на следните избори носи крај за неа, но јас не сум многу оптимистички." И исклучување таа оди (по прегратка, се разбира).Јас главата во спротивна насока, инспирирани, благодарен и среќен да имаат поминато десет минути со неа.Јас може да се види зошто, Ерик Seidel рече "да".Јас не можам да гледам како некој некогаш може да се каже 'не'.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre. "Дека секој кој оди таму е паметен.Дека секој што оди таму е многу заглавени." Назад кон нејзината прва книга, Ум, и јас побара од неа да се опише слабостите и предностите на Шерлок Холмс, на покер играч најдобри craps генерал контрола стратегија. "Тоа е страшно тоа што не може да има било каков приход за пет месеци, па имам многу повеќе пари во штедни.Јас сум удобно со тоа.Никогаш не сум имал стабилна здравствено осигурување или придобивки. "Првиот е Мозокот Pickings со Maria Popova," recites Konnikova наивно. "Тоа беше прв пат имав некогаш сте биле длабоко морето риболов.Бев толку возбуден.Секој почеток фаќање на риба, освен за мене. Coffins на готовс, таа никогаш нема да се искачи во.Ум: Како да се Мисли Како Шерлок Холмс, стана 2013 New York Times Најдобри Продавачот.Три години подоцна, нејзината втора книга На Доверба Игра: Зошто Ние да Падне За да се удри на истиот возвишен височини.Хартија плочи заменува со најдобри кина.Како што главата кон ритмичка циклус на нејзината трета година на друг Њујорк Тајмс Најдобри Продавачот седи во нејзиниот ум, гребење нејзиниот череп со сите финеси на Фреди Кругер во близина на детето табла.Тоа е книга за покер дека не е ништо за покер.Не можам да дочекам да ја прочитате.Како удираат на натпреварот и мирисот што го следи, откако поминал десет минути се обидува да ја слушам под bellowing упадот на гигант како глас во подем надвор од говорниците погоре, јас се чувствувам како нешто посебно е за да биде ослободен.Нема притисок, потоа.Пред да се добие можност да ги vernix од предната маска, Konnikova има работа да се направи.Во својата нова улога како PokerStars Тим Про, таа е давање далеку $30,000 Platinum Помине на член на своето племе кој може да напише приказна relatable на покер дека силите говор меур од устите на нејзиниот панел на судиите поротници, кои ги содржи го зборот – Wow!Па јас се започне со поставување нејзината приказна.Еве ја 7 казино без депозит бонус кодови.