казино во близина на арканзас оклахома граница

може да го промениме пасош слот датум

На Дланки ноќен клуб работникот кој работел во Kaos вели таа беше прекинат во незаконски начин, наведувајќи дека казино не успеа да им даде на нејзината 60 дена информации.Во вторникот, Црвена Карпа Летувалишта (RRR) извршни директори ја објави итно затворање на Kaos.Тоа биле отворени само од април.Еден ден подоцна, Alyssa Faulstick, кој му кажува на Лас Вегас Преглед-Списание која е вработена во Kaos како "доведе коктел серверот," поднесе тужба против RRR.Нејзините адвокати велат дека компанијата го прекршила Работник на Вредноста и Преквалификација за Известување Акт од 1988 година, сојузниот законот за работни односи, кој бара работодавците со 100 или повеќе вработени да обезбеди 60-ден однапред за известување на отпуштања. Faulstick вели дека таа и нејзините колеги го научил на Kaos затворање преку медиумите.Тужбата тврди таа и другите имаат претрпено штети во износ поголем од $15,000. Тоа е дефинитивно е disheartening," Faulstick објасни казино во близина на арканзас оклахома граница. "Сите ние сме го стави во крв, пот и солзи за да се добие место отворени и обидете се да се претвори во она што би можело да биде." Kaos беше дел од RRR е $679 милиони реновирање на off-Лента казино.Компанијата се здоби со Палми во 2016 година за $312.5 милиони евра казино во близина на asbury парк њу џерси.
RRR извршен ДИРЕКТОР Франк Fertitta III рече дека компанијата веќе не можат да оправдаат трошоците на водење на ноќен клуб.Тој рече резервации marquee забава дела е "премногу високи" и казино подот не беше корист од crossover сообраќај од Kaos.Во Дланки' престанок писмо до Kaos на членовите на тимот, казино нуди работници две опции: две недели на severance, или да се работи на повик основа во текот на следните 60 денови.Тие се потребни за да го извести казино на нивната одлука од денес во 5 часот PT може да го промениме llr слот. "Ние длабоко жалење за ова има влијание на индивидуалните членови на Тимот и нивните семејства," писмото е наведено. "Ако сте заинтересирани во спроведувањето на други можности во рамките Станица Казина ДОО Вработување на Работодавци ќе работат директно со вас да се идентификуваат можности за кој може да биде квалификуван," компанијата додаде. "Се надевам дека горенаведените ќе покажува нашата посветеност да ви обезбеди со потребните информации, поддршка и алатки за да ви овозможи да се направи соодветни одлуки за себе." RRR изјави RJ тоа не коментар на очекување на судски постапки, и затоа немам коментар.Работникот на Вредноста и Преквалификација за Известување (ПРЕДУПРЕДАТ) – според американското министерство за Труд – да се обезбеди заштита на работниците и на нивните семејства.Пазарот на Одделот објаснува постојат три исклучоци за да ги ПРЕДУПРЕДАТ.Една од нив е "непредвидливи бизнис околности." Овој исклучок се однесува на затворања и отпуштања, кои се предизвикани од страна на бизнис околности кои не биле разумно предвидени во времето забележи, инаку, би биле потребни," Работната Оддел се објаснува. RRR CFO Стивен Cootey кажано инвеститори оваа недела дека клубот беше издигнувајќи вкупните трошоци за Палмите, поради "забава фиксна цена структури поврзани со Kaos." Fertitta додаде дека Бисер Театар и концерт-посетителите обично покровителство од дланките ресторани и казино, но тоа не беше случај со Kaos гости. "Ние не се види дека корелација со ноќен клуб.И може да се направи дури и еден случај што може да имаат негативно влијание на основни игри клиент на имотот," на милијардер склучен. може да го промениме пасош слот датум.