ресторан казино partouche boulogne sur mer

вирџинија

ISLE OF MAN – Microgaming дава Playboy™ Злато онлајн слот развиена под лиценца со Тројно Работ Studios исклучиво за Microgaming.Тројно Работ Студија е прва од голем број на играта студија за да се воведе оваа година дека ќе се снабдуваат содржина исклучиво да Microgaming.Презентирање на содржини од различни независни studios во целиот свет ќе им овозможи на Microgaming да се понуди индустрија дури и поголем избор со нов бран на иновативни и насочени содржина.Со тим составен од специјалисти од интернет и земјиште-базирани игри индустрија, како и експерти кои работеле за видео игра компании, во роботиката индустрија, па дури и за НАСА, Тројно Работ Studios ќе донесе многу оригинални игри на пазарот со користење на најнова технологија, која ќе биде достапен исклучиво на Microgaming и Quickfire клиенти ресторан казино partouche boulogne sur mer. Microgaming официјално го претстави Три Работ Studios на МРАЗ Целосно Игри во 2018, каде студиото презеде N5 Булевар со популарни 360-степен фото искуство.Покрај тоа, софтверскиот гигант објави студиото е првиот официјален натпревар се започне, Playboy™ Злато, за еден ден на индустријата настан.Развиена од страна на Triple Работ Studios, играчи може да се доживее убавината на Playboy™ Злато во прекрасен нов 6-ролна слот формат.Играта се изложуваат возбудливи нови карактеристики, вклучувајќи Џамбо Блокови, Тркалото Бонус и Натпревар Бонус игра која ќе обезбеди играчи со часови на бескрајна забава.Кој Партнер домаќините Raquel Pomplun и Одри Ален, на 100-payline онлајн слот е целосно оптимизиран да ја испорача луксузот на Playboy™ Злато на било кој мобилен уред.Гламурозна домаќините се доведе на патот на големи победи во базата на игра, каде што слетување целосна Џамбо Блок кој Playmates ќе додели инстант парични награди, множители или respins.За време на respins активирање Џамбо Блок ќе се прошири за да се пополни центар ленти, доделување на играчи големи можности да се здобијат со златни награди!Во Воланот Бонус функција, Raquel ќе го придружува играчи како што тие се вртат за размена на инстант победи, го активирате Натпревар Бонус, или да биде награден со златен клуч за слободен врти.Играчите можат да го отклучите 10 слободен врти во текот на Слободен Врти функција, каде Џамбо Блок е загарантирана да слета на секој спин.И во Натпревар Бонус игра, играчите може да се изгради награди и ги собереш нивните начин да 10x мултипликатор со наоѓање на појавување на Playmates скриени зад игра златното шпил карти.Со нон-стоп акција и прекрасен парични множители, Playboy™ Злато е во класа на сопствената.Играта е сега живеат со Microgaming и Quickfire оператори.Види игра видео тука. "Ова партнерство има произведено во Playboy Злато еден од највозбудливите игри на искуства за играчи ние сме биле вклучени со датум", рече Валери Golson, Постар Заменик Претседател на Игри и локациски Базирани Забава на Playboy Претпријатија. "Ние сме возбудени за светот да види Playboy Злато".

Brendan Walton, Дизајн Доведе во Трокреветна Работ Studios, коментари: "Следниве нашите студио е успешна лансирањето на ХОКЕЈ на 2018, ние сме многу горди да го претстави Playboy™ Злато, нашиот прв официјален натпревар за ослободување под нова Тројна Работ Studios бренд, ексклузивно за Microgaming рози казино во хемптон va. Playboy™ Злато е кулминација на многу месеци на напорна работа и ние сме многу чест да имаат можност да се развие визуелно запрепастувачки и функција богата со играта што ја доловува исконски бренд во потполност. "Ние сме многу возбудени за да биде тесно соработувајќи со Microgaming и јас верувам дека имаме некои неверојатни додатоци за 2018 дека ќе ја испорача најдобрите гејмерски искуство за да Microgaming клиенти и нивните играчи." Дејвид Рејнолдс, Игри Издавач на Microgaming, додава: "составена од некои од најпознатите креативни умови во индустрија и пошироко, Тројно Работ Studios' фокус на изработка на иновативни содржини навистина сјае преку Playboy™ Злато.Играта е полна со возбудливи нови функции, за кои се гарантира многу возбудливи можности да се победат, надополнета од страна на висок квалитет на визуелни кои им позајмуваат на богатите игра рози казино во ричмонд. Playboy™ Злато е фантастичен прилог на Microgaming е широко портфолио, и тоа е целосно оптимизиран за мобилен за да овозможи лесна игра на широк спектар на уреди." На Playboy™ бренд и сите поврзани права на интелектуална сопственост на Playboy™ Enterprises, Inc.Сите Права се Задржани За понатамошни информации, молиме контактирајте: Microgaming Press Office +44 1624 727777 [email protected] За Microgaming (microgaming.ко.велика британија) Microgaming развиено прв вистински онлајн казино во 1994 година вирџинија.

Тоа се крши рекорди, кршење на нови простори и кршење на неговата назад во извршување на оригинални игри оттогаш.Инвеститорот на илјадници уникатни, жанр-дефинирање казино, мобилни, покер, бинго, земја-базирани и мултиплеер игри, и пионер во виртуелниот и погоден за носене игри, софтверскиот гигант домаќини на најголемиот светски прогресивна џекпот мрежа.Своите производи вклучуваат Живеат Дилер, Sportsbook, Бизнис Решенија и Quickfire rosebud казино гориво плаза вљубените sd. Microgaming е награда за победникот.Милионер создателот.Таткото на играчот заштита и одговорен игри.И преку Microgaming PlayItForward, тоа е столб на локалната заедница на Isle of Man.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.