заклучување

заклучена врата

Под истрага за наводно користење на Тројански да се види други играчи "дупка картички дански весник MetroXpress е известување на тековна истрага од страна на данската Државниот Обвинител за Сериозни Економски и Меѓународниот Криминал во наводната измама преку употреба на Тројански кои покажаа противници' дупка картички од страна на анонимен 32-годишниот дански професионални покер.Истрагата, наводно, опфаќа покер играч, опишани како припадници на данската елита, кои измамени голем број на други онлајн покер играчи заклучување. "Можам да потврдам дека сме примиле преглед на тоа лице и тоа го вклучува десетици милиони," полицијата Torben Koldborg Frederiksen кажано Метро.Властите потврдија човек бил известен од истрагата во октомври, но одби да го препознае.Дански Покер Про Петар Eastgate кажано Метро во понеделникот тој беше свесен за истрага, велејќи: "јас сум запознаен со преглед, но јас не сум архитект зад неа".Според извештајот, осум други покер професионалци се вклучени во истрагата, сите од нив тврдат дека биле измамени од ништо од неколку стотици илјади долари за неколку милиони евра.Социјални медиуми и онлајн покер форуми се ablaze со шпекулации, но важно е да се напомене дека нема пријави се е формално поставена.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година влезната врата. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] не се отвори.