казино центарот на градот

лејди гага живеат покер лице акустична

Племето дека поседува Foxwoods Одморалиште Казино вели Конектикат Gov казино центарот на градот. Ned Ламонт е (D) најавата дека договорот е постигнат за да се овозможи Mohegan Сонцето да работат на онлајн коцкање и обложување спортски беше постапува неправилно.Ламонт и Mohegan Племе дојде до условите на оваа недела, која се проширува племето Класа III игри компактен.Племето е дадена iGaming и обложување спортски привилегии.Во замена, Mohegan Сонцето ќе споделување на 20 проценти од својата онлајн игри на приходи, и 13.75 проценти од својот спортски обложувања победи, со државата.На Mashantucket Pequot Племенски Нација, која е сопственик на Foxwoods, е друга федерално признат племе во Конектикат.По Mashantucket племенски лидери рече вчера тие, исто така, беа блиску до впечатлива договор со државата за iGaming и обложување спортски, тие издадени остар изјава lambasting Ламонт јавна акции.Крајно срамно", рече Rodney Батлер денес.Батлер е претседател на племето.Батлер откри дека племето и Ламонт остане во шансите за "заокружување грешка" во однос на тоа што процентот на поврзани игри приходи ќе директни на државата кога тоа се отвора. "За нас, ние сме мала племе кои имаат нашите предизвици и да се фокусираат на одржливоста на нашиот народ и на долг рок," Батлер објасни казино центарот на градот е отворен денес. "И половина милион, милион долари, прави огромна разлика во нашата способност за отплата на нашите население." На Ламонт администрација издаде одговор на Батлер коментари.Павле Могили, Ламонт е началникот на генералштабот, вели истиот договор им се нудат на Mohegan Племе е презентирана на Mashantuckets.Гувернерот Ламонт е поттикнуваа Mashantucket Pequot Племенски Народ да се приклучат кон овој договор веднаш," Могили изјави.Пратениците претставуваат источниот дел на Конектикат каде Mashantuckets се јавам дома, исто така, изрази своите фрустрации со Ламонт лејди гага живеат покер лице акустична. "Остануваме посветени на иднината и да модернизација на игри на среќа во Конектикат," писмо до Ламонт потпишан од 17 законодавците изјави lady gaga шминка покер лице. "Сепак, ние не може да го прифати овој договор, како што е некомплетна.Неопходно е дека договорот вклучува и Mohegan Племето и Mashantucket Pequot Племенски Нација.Освен договор вклучува и двете племиња, источниот Конектикат делегацијата едноставно не можат да го поддржуваат тоа." Двете племиња имаат со децении спроведува Класа III игри — слот машини и маса игри — под идентични compacts.Аранжмани бараат Mohegan Сонцето и Foxwoods да ги споделат 25 проценти од нивните слот победи со државата.Со повеќе од 2,200 членови, повеќето од нив живеат во Конектикат на или во близина на предци племенски земји, на Mohegan Племе е приближно два пати големината на Mashantucket Pequot Племенски Нација.Преку своите игри единица Mohegan Игри и Забава (MGE), на Mohegan Племе економски ресурси се многу поголеми, премногу.Во прилог на својата Конектикат казино, MGE работи игри во Пенсилванија, Њу Џерси, Вашингтон, Луизијана, Невада, и Канада.Компанијата е, исто така, да инвестираат милијарди долари за да се изгради интегриран казино места во Јужна Кореја и Грција.На Mashantuckets има само едно казино сопственост — Foxwoods.Сепак, племе објави во јануари дека ќе потроши $12.5 милиони евра за да го отворите казино во порторико во Fairmont Ел Сан Хуан Хотел. лејди гага живеат пијано покер лице.