казино и да се впуштат во луизијана

red hot покер светилки ирска

Монголија е преземање на уште еден прободе во подигнувањето на свој казино на пазарот, и покрај две деценија историја на неуспешни обиди.Оваа недела, Русија UlanMedia се изјасниле дека Монголија влада беше обновување законодавство кое ќе го овласти казино и тркачката патека во близина на земјата на границата со Buryatia, сојузниот предмет на Русија.Исто така, постојат размислувања за ставање казината во близина на меѓународниот аеродром на Монголија е капитал Ulan Bator, како и во Zamyn-Üüd област во близина на јужната граница со Кина и во Altanbulag село што се наоѓа само преку границата од руски град на Kyakhta.Лиценци ќе бидат валидни за 10-годишен период, со такси на MNT 20-27b (м-$11.2 м).Монголија има направено неколку неуспешни напори да започне казино пазарот датира уште од 1997 година казино и да се впуштат во луизијана. Најновите притисни почна минатата година и во Австралија Граница Капитал Група беше во линија за да стане Монголија е првото казино стекнувачот пред поддршка во февруари.Дел од проблемот се соочува Монголија е казино амбиции е неговата неподготвеност да им овозможи на локалните жители да се коцка, па оттука и на позиционирање на казината во близина на аеродроми или границите со други земји, и тоа само така се случува, дека Монголија е соседи имаме влади кои исто така да поставите ограничувања за овозможувајќи им на своите граѓани да ја посетите казина.РУСИЈА Е СОЧИ ИГРИ ЗОНА ДОБИВА ПРВИОТ ОПЕРАТОР Русија има ghettoized свој казино операции во мал број на географски изолирани игри зони.Најновите на овие зони, Krasnaya Polyana, се наоѓа на неразвиени подрачја во Сочи областа за која е домаќин на Зимските олимписки Игри 2014.Оваа недела, руски официјални лица го најави издавањето на првиот Krasnaya Polyana казино лиценца да ДОО Домен, еден изданок на Сингапур-базирани изградба облека Silverron International.Доменот е предводена од Михаил Danilov, кој има интерес во други два руски игри зони, како и удели во bookmakers Бинго Бум и Ѕвезда Влог.Домен вели дека таа планира да се меки-го лансира својот нов Сочи казино на бадник, со официјална гранд отворање во почетокот на новата година.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино и лил борбена несреќа.