Yakuza 0 страница граница blackjack

м одморалиште казино телефонски број

Холивуд, Флорида е Seminole Хард Рок Hotel & Casino во моментов се подготвува за нивните популарни Seminole Хард Рок Покер Пресметка, покер серија поставен да започне оваа година, на 16-ти Март.Работи преку 9 април, на SHRP Пресметка ќе се совпаѓа со Светот Покер Турнеја за втора година по ред, во кој два настани за Сезоната XV.Играчи кои се во Пресметка ќе имаат можност да учествуваат во двете Светски Покер Турнеја настани, WPT Seminole Хард Рок Покер Првенство и Seminole Хард Рок Покер Финале.Првиот WPT настан ќе имаат купи-во на $3,500 додека Финалето ќе имаат поголеми купи-во 10.000 долари yakuza 0 страница граница blackjack. За секоја од WPT настани, таму ќе биде $2 милиони наградниот фонд гаранција.Дополнителни турнири на распоред вклучува Супер High Roller настан кој има buy-in од $50,000, $1 милиони гарантира наградата басен, кои се случуваат на Март 29-ти и 30-ти.Стандардна Висока Ролери настан се одвива април 4 и 5 со купи-во на $25,500 и 1 милион долари награда базен гаранција.Од 7-мо до 9-ти, играчи може да земе учество во WPT Турнир на Шампионатот, со buy-in од $15,000 yakuza 0 еа 5 милиони blackjack. На овој настан ќе биде достапен за гледање преку live stream на WPT.com и снимен за телевизија на воздухот подоцна.Добротворна настан е додадена на распоред за Март 29th, има $300 купи-во.средствата ќе одат во насока на Џејсон Тејлор Фондацијата која им помага да се поддржува програми за деца во Јужна Флорида да уживате во подобро образование, подобро здравство и целокупниот квалитет на животот.На Seminole Хард Рок Холивуд покер соба е во моментов нудиме сателити за SHRP Пресметка.Седишта се за посегнување на $25,500 Висока Ролери за толку ниско, како $80 $125 сателити на понуда за 10.000 $за Финале коцкање кралот yakuza 0 90. $95 сателити се предвидени за $3,500 Првенство настан.Онлајн промоција е исто така се нудат преку www м одморалиште казино телефонски број. HardRockPoker.com/Win, со седиште за посегнување кон Шампионатот настан.Во соопштението, Seminole Игри Директор на Покер Маркетинг за Seminole Игри, Џејсон Њуман изјави дека казино е возбуден за да продолжи да работи на некои од највисок профил настани во светот во Јужна Флорида.Според Њуман, 'успехот од минатата година е $10,000 купи-во WPT Seminole Хард Рок Покер Финале и $25,500 High Roller ни овозможи да се нагоре на анте за настанот оваа година со прилог на $50,000 Супер High Roller'.Целосниот распоред на настани за серија може да се најде тука, во Seminole Хард Рок Холивуд веб-сајт. м одморалиште слот турнир резултати.