кој поседува двокреветни реката казино во род ајленд

канзас ѕвезда казино возраст за да го внесете

Казино оператор Лас Вегас Песоци се согласи да плати $9m казна за да заврши федерална истрага за наводната мито вклучување на својата Азиска операции.Во четвртокот, на НАС Комисијата за Хартии од (ДИК) ги соопшти казна, која изрече следните пет-годишната истрага на Песок " активностите во Азија.Колку назад како Март 2013, Песок имаше призна својата Азија операции извршиле "најверојатно се повреди" на Странски Коруптивни дејства (FCPA), која барови НАС компании од поткуп на странски претставници.На ДИК вели дека неговата сонда најде дека Песоци немаат соодветна документација на повеќе од $62m во плаќањата кон Азија консултант кој служел како "брада" за купување на компании и својства на копното Кинески, каде што е нелегално коцкање.Рече 'брада' доби $6m да купите Кинески кошаркарски тим, кој коцкање компании се законски забранети од сопственик.Песоци платени оваа консултант дополнителни $8m за покривање на тимот оперативни трошоци.Песоци' сопствена евиденција покажа дека околу $700k на овие трошоци не можеше да се евидентира, но Песоци продолжи да се обезбеди нивната брада со пари.Исто брада беше испратен $43m за купување на зградата на Кинеската државна сопственост компанија, купувањето дека некои Песоци персонал осомничени биле направени "само за политички цели." Песоци неправилно регистрирани некои од плаќања на неговата брада како на набавките на "уметности и занаети" да ги красат Песоци згради или "управување со имот такси," од кои и двете ДИК утврди биле лажни.Во прилог на $9m казна, Песоци се согласи да го задржи независен консултант за две години да ги пратите на неговата усогласеност со АСКП.Како и со претходните населби со владата на САД – вклучувајќи $47.4 м населба во 2013 година да се искупи за Песок' недостаток на интерес во Мексиканскиот високо-ролери наводни врски да ме трговците – Песок' ДИК населба не бараат друштвото да се признае својата вина.Песоци објави своја изјава за порамнување, во која Песоци доста обвини целата ДИК истрага на Стив Jacobs, поранешен извршен ДИРЕКТОР на Песок Кина, кој е вклучен во продолжен незаконско прекинување одговараат било кога, бидејќи тој беше нагло отпуштен во 2010 година за наводно да се противат на друштвото во односите со различни владини претставници во Кина и Макао кој поседува двокреветни реката казино во род ајленд. (Jacobs' судење има јуни 27 започнете денот во Невада.) Песоци' изјава тврди дека "не е еден од Jacobs' наводи беше основа" за ДИК е наоди во нивните АСКП истрага.Песоци продолжи да се каже дека, во времето на настаните во прашање се случи, Песок' согласност функција беше споделена со законска функција, додека согласност е сега "слободна стои функција", со зголемена моќ.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кој е сопственик на две реки казино.