она што на времето го направи нова испорака слотови станат достапни tesco

она што казино во оклахома се отворени сега

Не постои такво нешто како сигурен влог во гејминг индустријата, но два производители излагање во оваа година Глобалната Гејминг Експо веруваат дека тие се најблиску до тоа. IGT, кој продолжува да имаат доминантно присуство во Невада, и ќе имаат најголем говорница кога G2E е шоу подот се отвора вторник, ќе демонстрираме една од својот прв вештина-базирани игри, Среќа е Потрагата, на повеќе од 25,000 луѓе се очекува да присуствуваат на индустријата е најголемиот собир.Лас Вегас-врз основа на Научни Игри ќе претстави својот нов "Seinfeld"-тематските слот машина со специјален гостин на нејзината кабина — "Супа Нацистичка" актер Лари Томас.Четири-дневна шоу, кој се отвора понеделник во Песок Експо и Конвенцијата Центар со серија на образовни сесии, е отворен за гејминг индустријата професионалци, но не и на јавноста.Голем број на trending прашања кои се движат од доаѓањето на e-спорт и вештина-базирани игри да спортски wagering и она што ноември е на изборите би можело да значи да индустрија се на шоуто образование агенда.На конференцијата ќе имаат поголем акцент на experiential учење и вмрежување во споредба со претходните години, рече Андреј Ortale, потпретседател на индустријата на услуги на Американската Gaming Асоцијација, која произведува G2E она што на времето го направи нова испорака слотови станат достапни tesco. "Ние сме се подалеку од некој разбудуваат на сцена и им даваат на предавање и секого само седи таму земање белешки — ние го сакаме тоа да биде повозбудливо, ангажирање на повеќе," Ortale рече."Една од работите која е одлична за индустријата за игри е многу пати водечки експерт е во публиката, не мора секогаш на сцената.Ние сакаме да се создаде повеќе од една атмосфера на учење што се случува да се промовира повеќе на двонасочна размена па луѓето се навистина станува покомплетна слика." ЛАБОРАТОРИЈАТА СО НОВИТЕ ТЕХНОЛОГИИ, Како дел од тие напори, G2E изложба сала ќе се вклучи и иновации лабораторија со демонстрации на нови технологии и услуги, вклучувајќи и е-спорт, рече тој.Поранешниот Националната Кошаркарска Асоцијација Комесарот Дејвид Стерн, исто така, ќе се направи една појава, зборува со Американскиот Gaming Асоцијација, Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Џеф Фриман за иднината на спортот wagering.Но ѕвона и свирки на шоуто ќе се случи на трговијата-шоуто кат, каде индустрија професионалци ќе го добие својот прв поглед на некои од машините кои ќе бидат на казино подови во годините што доаѓаат.Роџер Грос, издавач на Глобалната Гејминг Бизнис списание, рече тој очекува да види слот машини почнат да се вклопуваат со социјална казино игри, како Slotomania или Zynga Покер на Facebook. "Сите овие игри се крварење повеќе во вистински пари, слот машини," рече Грос она што казино во оклахома има најдобри исплати.
"Таму се случува да биде многу промени, без разлика дали ќе може да игра на лични уреди или уреди кои казина снабдување.Тоа ќе биде вистинска револуција во одреден период и ова е само почеток на тоа право сега." Грос рече додека регулатори помогнаа да го отвори патот за да се дозволи вештина-базирани игри, жирито е надвор за тоа дали игри ќе бидат во можност да се одржи играч интерес и степенот до кој казина профит од нив. "На Невада регулатори и Њу Џерси регулаторите имаат навистина добиле во предниот дел на ова, тие го смени правилата за да се овозможи операторите и производители навистина да се развие игри кои се иновативни и награда луѓе за нивните вешти играње на различни игри", рече Грос она што казино во оклахома е отворена сега. "Не си се случува да видите на вештина игри на видео репортажите и работи на кои природата, но ви се случува да се види варијации на видео игри." ИЗБЕРЕТЕ ја ВАШАТА НАГРАДИ Грос, рече дел од дискусијата е во тоа што претставниците на Здружението на Игри Производители на Опрема за повик "променлива созревање игри." Некои игри им овозможи на играчите да изберат како тие се наградени. "Токму сега, тие ви даде поени за вашиот играч е клуб картичка, тие ви даде comps и работи на кои природата, но тие сакаат систем, каде што играчот може да избере, 'не сакам пари назад, не сакам точки, сакам најдобри шанси за победа во играта", па тие може да се подигне нивното созревање процент и се уште се направи некои пари, без да им даде comps или работи на кои природата", рече Грос.Тоа е карактеристика на Среќа е Потрагата, IGT е игра во која пурпурна змеј име Среќа е на мисија да се најде киднапиран од својата мајка.Јаков Lanning, заменик претседател на меѓународниот пазар стратегија за IGT и компанијата е лидер во вештина-базирани игри, рече играта започнува едноставно, со еден облог и за еден лик, но како играчи напредокот преку различни нивоа на играта со помош на во-игра вежби, повисоки нивоа на игра се отклучи ако некој играч се успешни во остварувањето на серија на цели.Нови ликови со посебни овластувања им помогне на играчите се постигне повисок и повеќе предизвик нивоа.Тоа е каде што "двојна валута методологија" може да им помогне на надградба на карактери кои може да се зголеми созревање процент.И ЧИСТА ЗАБАВА Научни Игри' "Seinfeld" играта е чиста забава на казино подот.Врз основа на девет сезона покажуваат дека ТВ Водич нарекува "најголемата телевизиска програма на сите времиња," на карактеристиките на играта на сличности на актери Џери Seinfeld, Џулија Луис-Dreyfus, Џејсон Александар и Мајкл Ричардс, како нивните "Seinfeld" ликови, Џери, Elaine, Џорџ и Крамер.Дан Севиџ, главен администрација, директор за Научни Игри, рече безвременски жалба на шоуто и нејзино успешно работи во пет циклуси на синдикална се очекува да се направи игра еден на компанијата најуспешните наслови.Играта е бонуси вклучуваат видео референци кон некои од шоуто најсмешните моменти, вклучувајќи Супа Нацист, Festivus и човечки раце.Дивјак рече играта ќе бидат презентирани на Научни е пет-екран GameScape платформа, која дебитираше на минатата година G2E.

"Ова е најголем иновативна платформа која го имаме и тоа е совршен за презентирање 'Seinfeld,'" рече Дивјак. она што казино во оклахома се отворени сега.