како да добиете повеќе технологија слотови ничија небото

како да се одржи покер ноќ

Лошо Хари dayHarry Redknapp рече вчера дека навивачите не се грижат за тоа каде пари за финансирање на фудбалски клубови тие поддршка доаѓа од, толку долго, како тоа им помага да освои трофеи.За жал, на Tottenham Hotspur менаџер е во право, а во Премиер Лигата има само стане странски магнат е plaything.Роман Абрамович го направи своето милиони страна ефикасно измамничка Русите надвор од компанијата акции и оттогаш lavished некои £700m за купување на Chelsea во Премиер Лигата.Блуз беа на работ на банкрот пред Абрамович дојде до спасувањето и многу Chelsea fans разбирливо љубов за него доведувајќи Лигата на Шампионите ноќи и footballing почит, но има многу кои ќе приватно признаваат дека нивните биле шупливи победи.Каде е задоволство во купување на титулата, отколку заработка еден.Истото се случува и во Манчестер Сити сега, каде што Арапите се одлучи да го поминуваат непристојни суми на пари за купување на врвот фиока играчи на пешачев до цените, додека се дома со своите сонародници борба во сиромаштија секој ден на дното на феудалното пирамида.Се разбира можете да тврдите дека Градот фанови не им е грижа помалку она што се случува во Соединетите Арапски Емирати кога тие се повеќе загрижени за е она што се случува по патот на Обединетите.Благодарение на sheikhs тие само може да го завршите Манчестер Јунајтед е доминација и враќање на некои гордост да сината половина на Манчестер.Но, по која цена?Ајде да се соочиме со тоа, тоа е болна состојба, кога дестинацијата на Премиер Лигата е зависна од каде следниот исковани мегаломански одлучува да плуг неговиот squillions како да добиете повеќе технологија слотови ничија небото. Redknapp рече, "Фудбалски навивачи не се грижат.На играчите не им е грижа.Садам Хусеин би можел да вашиот сопствен фудбалски клуб, и ако тој е ставање милиони во тоа, тие ќе бидат сосема задоволни.Тие ќе бидат пеење, "не е само еден Садам'." И тој е во право одредена точка.Многу фанови само сакам успех, но, лично, јас не се согласувам.Јас поддршка тим дека нема да освои ништо за години, но јас попрво би никогаш не освои ништо повторно на грбот на крв пари.Нормално, како секој друг, сакам да го видам мојот тим да победи, но не по секоја цена.Шеик вашиот moneyIn всушност, јас попрво би се види моето време ја изгуби 4-3 во голема игра победи од 1-0 во страшна еден.Можеби јас сум различни за повеќето луѓе, но, запрашајте се, зошто фудбалски навивачи падне во љубов со играта на прво место?Тоа е затоа што тие сакале победа, која се случува во било кој спорт, или тоа е затоа што кога игра на вистински начин, тоа е најдобар спорт на светот?Премиер Лига треба да се преземе акција.Се воведе нацрт систем како во МАК и капа лето трошат толку тимот со најголем chequebook не победи секој пат.Тоа нема да работат иако затоа што Премиер Лигата не е успешна "производ"; маркетинг човекот е влажен сон.Тоа, исто така, ќе мора да победи на одобрување на своите клубови и мисирки не гласаат за Божиќ.Па еве сме, фудбал достигна точката од која нема враќање, каде на Премиер Лигата и нејзините клубови се подготвени да се продаваат надвор на највисокиот понудувач.И по можност еден кој е сопственик на неколку нафтени полиња.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се одржи покер лице.