нови казино државата њу јорк

покер big blind

Грузија казино легализација напори не успеаја во секој од претходните два законодавните седници.Но, игри компании не преклопување на нивните амбиции да се развие големи интегрирани летувалишта во Праска Држава.Неколку од најголемите светски играчи во глобалната гејминг индустријата, вклучувајќи Дин Одморалишта, Цезар Забава, и Хард Рок Меѓународни, се фокусира на нивното лобирање напори на Грузија.На Атланта Бизнис Хроника се скрши на вестите дека казино фирми се спојување на нивната кампања енергија за победа над државата, пратениците во Атланта капитал.Дополнителни казино оператори се вклучени во политички активности на комитетот се вели дека се Penn National Игри, Bally е Corporation, и Foxwoods Одморалиште Казино.НИ казино групи биле во потрага за неискористен комерцијални игри пазари.Заедно со Грузија, Тексас и Флорида се добро насочени.Грузија е атрактивен за голем број на причини.На државата населението се зголемил во секоја деценија од 1790, со Грузија денес пребројување на повеќе од 10.8 милиони луѓе како жители.Тоа го прави на седмиот најнаселениот држава во САД.Џорџија исто така, има светот најпрометните аеродром — Hartsfield-Џексон Атланта International.Во 2019, пред пандемија, 110.5 милиони луѓе патувал низ воздухот терминал.Грузија е дополнително спортски опседнат држава.Тоа е дом на МАК Соколи, MLB Braves, и НБА Hawks нови казино државата њу јорк. Augusta, Ga., домаќин на Магистерски голф турнир на годишно ниво, и Грузија Bulldogs и Грузија Техника Жолта Јакни соодветно се натпреваруваат во ДИК и ДО катедралната конференции.Атланта Мотор Speedway има две годишни Првенство Серија НАСКАР трки.И на патеката, кој се наоѓа во Хемптон околу 20 километри јужно од центарот на градот капитал, сака да се трансформира на место во некоја забава дестинација со казино и интегрирани одморалиште покер big blind. Speedway Motorsports, на сопственикот на објектот, соработува со Foxwoods да предложи $1 милијарди долари за инвестиции.Програмерите се каже проектот доколку игри ќе стане легална во Грузија, ќе донесе областа на 700-соба хотел, 85,000 квадратни метри казино, конвенцијата центар, на 11,000-седиште концерт место, бројни ресторани, 300,000 квадратни метри центар, кино, 400-единица timeshare сложени, и тема парк мали слепи.

Foxwoods е во сопственост и управувани од страна на Mashantucket Pequot Племенски Нација.На Конектикат индијанци група е далеку помалку инвестираат надвор од својот дом држава од соседните Mohegan Племе.Грузија Генералното Собрание заклучи својата 2021 законодавната сесија на крајот на Март.Кога тоа reconvenes во јануари 2022, про-игри на среќа и обложување спортски и бранителите ќе се обиде и уо Републикански законодавци во донесувањето мерки за да се овозможи коцкање освен лотарија.Тоа нема да биде лесна мисија.Длабоко религиозни и конзервативна држава, Републиканците се контролирани на гувернерот за статистика, Сенатот, и Куќа од 2005 година покер big blind. Но, со својство на правно спортски обложувања и комерцијални казина продолжува да се прошири низ југоисточна, неколку значајни држави кои неодамна помина коцкање записи се Вирџинија, Тенеси, Флорида, Арканзас, и Северна Каролина, можеби 2022 претставува поддржувачи со подобро шансите.Заедно со Атланта Мотор Speedway теренот, казино компании се mulling зграда места во ен-ен Центар, Стогодишнина Дворови, како и во градовите на Augusta, Hartwell, и Kingsland.Богата Lackey, комерцијален недвижен имот извршен кој е промовирање на Грузија за казина, се вели во вкупно, инвестиции би можел да достигне 5 милијарди долари малку слепи правила. "Тоа ќе биде еден глас против $5 милијарди долари во тули и малтер изградба и 50,000 нови работни места во Грузија," Lackey рече на пратениците потенцијално спротивставени игри законодавство.Коцкање одговорот секој политичар мисли дека е лек за сите проблеми на државата.Тоа е неверојатно дека овие cretins се избрани.Коцкање е проклетството на сиромашните и има свои проблеми, но сите тие го гледаат е $$$$$$$$$$$$ знаци.Ова може да биде забавно покер big blind. Especiallly ако Winn доаѓа во. а мали слепи правила.