покер услови натпревар и да се подигне

кралот на prussia казино покажува

Казино оператор MGM Места побара судот да се затвори cybersquatter е MGM-брендирани онлајн игри на сајт.Минатата недела, MGM е поднесена марка повреда одговараат во Невада федералниот суд против неидентификувани оператор зад корејски јазик онлајн казино Livemgm.com.Сајтот го прави либерална употреба на MGM е исконски 'лав главата' лого, па дури и вклучува лажен известување за авторски права референцирање MGM Места International покер услови натпревар и да се подигне.

MGM е примерот забележува дека таа е сопственик на авторските права и на MGM марка и лавот лого.Тужбата ја обвини непознати корејски операторот на "преставува MGM и тргување надвор од суштинско слава, добра волја и потрошувачите признавање" на MGM бренд да ја "намами коцкари да се коцка во своите недозволени веб-сајт." MGM бара од судот за привремени мерки олеснување, вклучувајќи пренесување на името на доменот да MGM е контрола, обесштетување и казнени штети и адвокати' такси и трошоци.Доменот на пренос е веројатно, НИ даде доменот на контрола над сите dot-com-сајтови, но спроведување на било какви финансиски казни ќе се покаже малку повеќе предизвик.Ова е далеку од првата појава на НАС казино оператор борба против онлајн коцкање cybersquatters покер услови ќе го видите вашиот и да се подигне. MGM себе е надолу, овој пат пред во бројни прилики, додека ривал Лас Вегас Песок има, исто така, освои слични на судските пресуди дека има докажано да биде повеќе морална победи од финансиски збогатување на оние.Проблемот не е ограничен на НАС оператори, како што беше потврдено од страна на Макао казино оператори Галакси Забава Група и SJM Стопанства' минатото проблеми со 'лажен lookalike' коцкање сајтови.ЌЕ ВИСТИНСКИ FONBET ВЕ МОЛИМЕ ДА ЗАСТАНЕ?Дури и интернет оператори не се имуни на sincerest форма на ласкателства, како руски bookmakers Fonbet мораше да оди на суд минатата година за враќање на сопственоста на Fonbet.ru домен кралот на prussia па казино. Fonbet, која неодамна го промовира својот официјален руски онлајн обложување сајт bkfon.ru, беше бараат да се елиминира пазар конфузија посеано од страна на операторите на непријателските веб-сајт.На Fonbet.ru сајт првично беше регистрирана во 2002 година од страна на некој друг, отколку на обложување фирма и кои се тргува раце неколку пати пред да биде купена од страна на Nocratit Партнери Ltd во 2014 година кралот на prussia казино покажува. Fonbet претставници кажано Обложување Бизнис Русија дека компанијата беа направени се повеќе обиди да се здобијат со Fonbet.ru домен во текот на годините, но никогаш не биле во можност да се дојде до условите со сопствениците кралот на prussia центар казино.

Fonbet рече Nocratit беше воден од страна на добро-познати обложување оператор иако Fonbet одби да се идентификуваат овој оператор со име за "етички причини." Во февруари 2016 година, Fonbet поднесе трговска марка тврди со Арбитража Суд на Москва бара да ја поврати контролата на Fonbet.ru домен, кој беше пренасочува корисниците на различни спортски обложувања сајтови, и на руски и меѓународни. SimilarWeb податоци за сообраќајот покажа над 43% од Fonbet.ru посетителите биле од Холандија.Минатиот ноември, на Московскиот суд пресуди во Fonbet корист, велејќи Nocratit употреба на Fonbet е трговска марка "се квалификува како чин на нелојална конкуренција." Nocratit поднесе жалба на одлука, но не биле во можност да го убеди судот на жалба, да го слушнат случајот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кул кат казино слободни бонус кодови без депозит.