забавно казино 51 слободен врти

кои купиле на песок казино во витлеем пенсилванија

Менаџерот потврдува Touchbet е Magnus Hedman е човек со план По недели на воздржаност што предизвика бура шпекулации, идентитетот на новиот сопственик на Врвот Спортски е потврден од страна на оперативен менаџер, Париз Смит, кој откри дека Magnus Hedman е глава honcho.Шведски претприемач Hedman е можеби подобро познат како основач на Малта-базирани бизнис-на-бизнис спортско обложување за управување со ризик и обложување спортски шансите снабдувач Touchbet Ltd забавно казино 51 слободен врти.
InfoPowa читателите ќе потсетиме дека Совршенство Спортски ја објави својата стекнување од страна на неидентификувани лице назад во февруари оваа година, и дека тоа е префрлување на регулирани пазари стратегија.Тоа е бидејќи се стекна со Малта лиценца забавно казино 40 слободен врти. Hedman е предност за останување надвор од вниманието на јавноста предизвика шпекулации дека тој е мистерија купувач на ширењето обложување фирма Спортски Индекс, што претходните сопственици ХГ Капитал потврди тоа беше продаден на неидентификувани купувачот за GBP 40 милиони евра, во Март оваа година (види го претходниот InfoPowa извештај).Иако засега нема официјални компанија потврда дека ова е случај, Скај Њуз неодамна објавија на Hedman беше купувачот.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година забавно казино 50 слободен врти. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] кои купиле на песок казино во витлеем пенсилванија.