како да знаете bigbasket слотови

соништа curacao resort spa и казино остриги

Атлантик Сити е фискално паѓање врз Адут Таџ Махал Casino Resort доби дозвола за привремен reprieve од knackers во петокот откако судијата се согласи да празнина казино е договорот со својата unionized вработени.Таџ е сопственици имаше предупреди дека казино ќе се затвори во Ноември како да знаете bigbasket слотови.

13 освен ако таа доби голем број на отстапки, вклучувајќи ги имаат своите работници се согласувате да се откажат од нивниот пензиски и здравствени бенефиции.Во петок, сојузна стечај судот Судија Кевин Бруто доделена Адут Забава Установи' (УЧИТЕЛ) барањето да го прекине својот договор со ОБЕДИНИ-ТУКА унија.Боб McDevitt, претседател на унијата на Локалните 54, рече дека одлуката ќе "секако enrage" Таџ на работниците и вети дека ќе "продолжи таа борба и во судовите и во улиците." Локалните 54 веќе изведена улични протести на овој месец и McDevitt најави нов три-час picket надвор казино за следниот петок (24) како да знаете колку ram меморија слотови се користи. McDevitt рече Карл Icahn (на сликата), кој има најмногу на Таџ Махал е $286m во долг, има "долга историја на елиминирање, намалување или замрзнување на работникот бенефиции кои понекогаш saddles владини агенции со товарот на чистење на хаос." Icahn вети дека ќе го променат својот долг за сопственост на имотот, по што тој ќе се инјектираат $100 во казино за засилување на своите финансии, но многу зависи од Icahn обезбедување на целата многу корпоративни благосостојба.ТЕР извршен ДИРЕКТОР Роберт Грифин издаде изјава велејќи дека фокусот сега ќе се префрли да "работат со нашите функционери" за да се обезбеди дека државната помош како да знаете слот машина ќе хит. Icahn имаше бара $30m во сопственост на даночни олеснувања и понатаму $25m од државата Казино Реинвестирање Развој Орган но Атлантскиот градоначалник Не Старател и државниот Сенат претседателот на Стив Sweeney се опишани овие планови како не-почеток соништа curacao resort spa и казино остриги.

Icahn сега вели дека тој ќе се заложи за $175m во избрани даночни кредити и економски грантови, вклучувајќи и некои програми за кои казина не се моментално во право и ќе бара државните законодавци да го измени законите.Ако Таџ беа да се затвори како планира следниот месец, тоа ќе биде петти AC казино да ги затвори своите врати за оваа година.Законодавците се затоа силен да се задржи на Таџ отвори и својата 3k вработени исклучите дол, но во петокот судска одлука ќе се обезбедат преседан за AC е останатите казина, за да се искине свои синдикатите.Иронично што Icahn може да се постигне победа над ОБЕДИНИ ТУКА кога stridently анти-унија Шелдон Adelson – чија Лас Вегас Песоци нема AC присуство – досега излезе змија очи во неговиот правен војни со унијата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre соништа curacao resort spa и казино коментарите.