ресторани во 7 пердуви казино

gry online poker texas holdem

АТЛАНТИК СИТИ — Американците се поделени над дали марихуаната треба да биде легализирана за рекреативна употреба, според една анкета објавени во четвртокот.Но истата анкета се наоѓа ги цврсто разлика од онлајн коцкање.На Fairleigh Дикинсон Универзитетот PublicMind анкета открива дека 50 проценти од Американците корист да се легализира марихуаната употреба, додека 27 проценти поддршка легализирање Интернет коцкање во 47 држави што не го дозволуваат тоа.Иако само Њу Џерси, Невада и Делавер во моментов им овозможи на Интернет коцкање, најмалку 10 други држави или неодамна се смета за легализирање тоа ресторани во 7 пердуви казино. "Сега онлајн коцкање изгледа да биде долг истрел во судот на јавното мислење", рече Krista Џенкинс, анкетата е директор и професор на политички науки на универзитетот.Анкетата испитуваат јавните ставови околу две активности кои Џенкинс вели се одвива дали правните или не.Тоа покажа дека 65 проценти од испитаниците не се внимателно го следи вести за Интернет коцкање.Но, кога го прашале дали тие корист или да му се спротивстави дозволувајќи им на казина, за да се кандидира онлајн коцкање за луѓето во нивните држави, 63 проценти се противат на тоа, со 27 проценти одобрување.Броевите се во голема мера непроменета од кога се слични прашања беа поставувани во 2012 и 2010 година.
Спротивно на тоа, далеку повеќе Американци се обрнувајќи внимание на вести за легализација на марихуана, со 86 проценти велејќи дека тие велат дека слушнале или прочитале за легализација efforts gry maszyny casino za darmo. By сооднос на 2-во-1, Демократите (63 отсто) се залага за легализација на повеќе од Републиканците (32%), со независните (58 проценти) повеќе тесно поврзана со Демократите.Млади луѓе, исто така, се далеку поголема поддршка на легализација, со 65 проценти од илјадагодишната генерација и над половина од Генералот Xers (56 проценти) во корист, во споредба со помалку од половина (48%) на бебето boomers и околу една третина (36 проценти) на втората Светска Војна генерација gry hazardowe za darmo poker. "Демократите види добива високо како начин на живот избор, додека Републиканците се со поголема веројатност да се разбере тоа низ призмата на моралот и социјална девијација," Џенкинс рече. "Сепак, на возраст разлики ние сме сведоци укажуваат на тоа дека правните (тенџере) пушење во иднина е повеќе прашање на 'кога' наместо " ако.'" Вашингтон и Колорадо се легализира рекреативни марихуана користите и неколку други држави се размислува за тоа.Бројни други се одобрени медицинска марихуана употреба.На национално ниво анкета на 1,151 возрасни лица на возраст до 18 години и постари, кои живеат во сад беше спроведена по телефон со двете фиксни и мобилни телефони од април 21-27 gry online poker texas holdem. Тоа има маргина на грешка од плус или минус 2.9 процентни поени..