симнете ја песната цел јас сум jatuh љубов поклопецот aviwkila

казино платен список службеник опис на работните места

Казино Canberra е подготвен да се пробие на видео покер машина (pokies) монопол одржана од страна на Австралискиот главен Град Територија (АКТ) клубови.Во четвртокот, ДЕЛО Адвокат-Општи Гордон Ramsay поднесена законодавство што ќе им овозможи на Казино Canberra да додадете 200 pokies како и 60 целосно автоматизирана маса игри.Додека pokies број е помал од 500 машини казино првично се бара, Ramsay ' s move е многу контроверзна, со оглед на тоа дека pokies се смета за единствена доменот на локалните клубови симнете ја песната цел јас сум jatuh љубов поклопецот aviwkila. Ramsay има обид да ги смири клубови со наметнување на задолжителна пред-посветеност шема на казино pokies додека sparing клубови истите ограничувања.Казино pokies играчите ќе треба да се изјасни однапред колку пари тие се подготвени да се изгубат во текот на 24-часовен период.Казино pokies, исто така, ќе биде подложен на $5m-по-спин граница, половина го оценувате дозволено на клубови' pokies.Казино, исто така, ќе се соочи со повеќе казнени pokies одземање стапка.Клубови во потрага за да додадете нови pokies мора да се купи од други клубови, и мора да го загуби еден од секои четири pokies купиле овој начин.На одземање е дел од законот на владата планира да го намали вкупниот број на pokies од сегашното ниво од 5.000 да се од 4.000 до 2020 година симнете ја песната цел јас сум jatuh љубов караоке. Казино Canberra ќе бидат принудени да ги прекинат еден од секои три pokies тоа купува од клубови.На поладно одземање правило значи казино можеби ќе мора да плати до$4.5 м за 300 машини за да се добијат максимално дозволената 200 pokies.Половина од овие машини мора да се купи од хотели или помали клубови кои произлегуваат помалку од A$4 милиони годишно од своите pokies операции казино penetrante cagnes sur mer. Ramsay предлог-законот не прецизираат дали на казино ќе плаќаат иста даночна стапка што клубови плати на pokies приходи, или дали казино ќе бидат предмет на истите 0.75% pokies данокот на добивка да фонд одговорен коцкање програми.Признавање на казино 60 автоматски табела игра места е подеднакво контроверзен, бидејќи нема друго место во законот во моментов е дозволено да понуди машини.Анти-коцкање критичари сметаат дека мулти-терминали – кои не бараат услугите на живо казино тој – ќе се забрза игра и на тој начин да доведе до повеќе проблем коцкање однесување.Во петок, Казино Canberra е сопственик на Aquis Забава издаде изјава за признавање на нови pokies законодавство, нагласувајќи дека законот допрва треба да се дебатира или помина, и затоа компанијата немаше понатамошен коментар да се направи казино платен список службеник опис на работните места. Aquis' финансиски извештај картичка за шест месеци што завршува на 30 јуни покажа дека зголемувањето на приходите за 19% до$12.8 метри, но трошоците се зголеми 18.3% до$18 милиони, што резултира со нето загуба од$4.2 м казино врв до врв osmena. Aquis сопственик Тони Fung има обидува време се обидува да ја реализира својата цел да стане Австралија трети најдобри казино оператор.Пред една година, Азија казино пазарот криза (и локалната опозиција) принудени Aquis да се откаже од своите планови да се развие $8b интегрирани одморалиште во близина на Cairns во државата Квинсленд.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.