казино игри бесплатно на денот на мртвите

како да се направи да работи казино во minecraft

По се чека последниот можен часот на неговиот 45-дневниот рок, Њу Џерси Gov. Крис Кристи го удира условна вето на неговата држава е онлајн коцкање законодавство, но условите се многу поблаги отколку што повеќето луѓе се очекува.Имаше и стравувања дека Кристи би штрајк на не-покер аспекти на сметка за да се направи тоа повеќе наликува на покер-само законодавството донесени во Невада, но ова не дојде да помине, дозволувајќи им на Нови Џерси официјално да се земе точка на интернет коцкање експанзија во НАС.Кристи вели дека тој е "заклучено дека сега е време за нашата Држава да се движи напред, повторно ќе ја води начин за нацијата, од страна да стане една од првите Држави да дозволат Интернет игри на среќа.Јас овласти овој чекор кон воведување Атлантик Сити забава атракции претпазливо, со внимателно конструирани ограничувања кои што ќе се обезбеди највисок интегритет и повеќето стабилна надзор." Кристи препораките вклучуваат 10-годишно зајдисонце клаузула по што идните законодавците ќе имаат "перспектива и можност за промена и обновување на интернет игри како што е соодветно." Кристи има, исто така, препорачува дека на данокот на интернет коцкање се зголеми до 15% од 10% наречен според државните закони.Почетната цена за добивање онлајн коцкање лиценца ќе го удвои до $400k и трошоците за обновување рече лиценца ќе одат од $150k да $250k.Кристи, исто така, сака да се промени законот јазик дозволувајќи им на државата, за споделување онлајн коцкање со други подготвени/во можност држави од "некоја меѓудржавни компактен" да "на взаемен договор," иако целта зад оваа промена е јасно.Кристи верува дека "важни прашања лебдеат во однос на она што социјалните влијанија ќе ги следи продолжување на казино wagering преку Интернет." Како такви, Кристи сака да даде Њу Џерси гејминг регулатори "широк координатите на географската ширина и власт да се воспостави законска рамка која обезбедува за повеќето ефективни контроли, мониторинг и надзор." Кристи сака интернет игри licensees да обезбеди финансирање за проблемот коцкање третман програми и годишна анализа на ефектот интернет игри е да се има на Њу Џерси е коцкари.Кристи, исто така, бара зголемување на финансиската поддршка "за други корисни цели за кои казино игри првично беше надлежен." Кристи сака да им забрани на државата вработени и законодавците од работа за интернет игри компании, сака и избрани службени лица да ги открие "минатото и сегашноста на застапеност на лица кои бараат или држење на интернет игри на лиценци." Кристи зема проблем со тоа што тој се однесува како на "црвено-лента и бирократија" на законодавството ќе се наметне на државата Казино Реинвестирање Развој на Власт, но овие појави да бидат мали измени, вклучувајќи CRDA е "способноста да управуваат со својата работна сила од страна на statutorily утврдување на условите за вработување влијаат лица се пренесени на CRDA од страна на функционирање на Туристичката Област закон.Исто така, законот мандати дека одредени други дејствија што се преземени од страна на CRDA, како што се проценка на трошоци по одредени казино licensees и воспоставување на бучава стандарди во рамките на Туристичката Област." (Покер Играчи Алијансата има објавено целиот 31-страница вето тука.) Државата Сен. Зраци Lesniak, кој има championed многу на Њу Џерси е прогресивна коцкање законодавство, го нарече "голем ден" и "огромна победа по сите овие години на борба, и нешто што може да помогне во одржување Атлантик Сити од давење во црвено мастило." Lesniak не веруваат дека 10-годишно зајдисонце клаузула би се плашиш исклучување потенцијал licensees. "Ако тоа беа пет години, мислам дека тоа би била проблем.Десет години ќе се направи инвестициски многу привлечни." Како за даночниот крстоносните, Lesniak кажано PokerNews тоа може да го има "еден застрашувачки ефект врз нашата способност да се на пазарот на други држави и се натпреваруваат со Невада во таа насока, но ние секогаш може да се промени тоа." Lesniak рече Њу Џерси законодавната власт, кои ќе работат брзо за да се приспособат Кристи препораките и се очекува да имаат ревидиран бил подготвен за Кристи е потпишување од страна на 18 Март казино игри бесплатно на денот на мртвите. Акции на игри фирми со операции во Атлантик Сити се до нагло во четвртокот вестите, со Цезар Забава до над 13% и Бојд Игри до околу 5% во времето на пишување како да се направи токен слот машина земе четвртини. MGM МЕСТА RETHINKS АТЛАНТИК СИТИ ИЗЛЕЗ Во една интересна страна забелешка, на Wall Street Journal известува дека MGM Одморалишта, кои фамозно quit the Atlantic City игри на пазарот во 2010 година по Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување прогласи MGM е Macau партнерите во заедничките вложувања Pansy Хо на "несоодветни" лице, планира да побара од Њу Џерси да го преиспита својот став, особено со оглед на Хо намали нејзиниот удел во JV во 2011 година. MGM допрва треба да го продаде својот 50% од акциите во Borgata, AC е најисплатливо игри заеднички, откако доби неколку екстензии од регулатори на рокот за добивање на надвор како да се направи дрво покер масата. WSJ е извори рече MGM беше мотивирана од желбата да се појави blemish-бесплатно, како што понуди за казино лиценци во Мериленд и Масачусетс, но Кристи е де факто greenlighting на Њу Џерси онлајн коцкање дефинитивно ќе подсладите можноста за враќање на AC како да се направи да работи казино во minecraft. MGM има потпиша на онлајн покер заеднички потфат со Бојд Игри на среќа (која е сопственик на другата половина на Borgata) и онлајн коцкање облека bwin.партија дигитална забава.Најдобро од сите, Њу Џерси онлајн коцкање законодавство ги отстрани нејзините "лоши актери' клаузула, што значи bwin.партија извршен ДИРЕКТОР Норберт Teufelberger минатото работи-in-со закон нема да биде проблем она што е лејди гага покер лице значење.
Stay tuned за понатамошни надградби.. она што е цар вредност во blackjack. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.