како да се игра покер

казино во близина на исток ливерпул охајо

Пратениците во Луизијана се размислува за обновената дебата за спортско обложувањелегализација, во пресрет на идване седница на државата законодавната власт, во собата да распише Март9. Излегува дека за две држависенаторите веќе претходно поднесени две одделни сметки, SB130 од Сен. Камерон Хенрии SB66 од Сен. Кирк Talbot, со двете сметки повикува на воведување направен спортско обложување во Луизијана во националнатаобјектот за време на падот 2020 изборите да им даде државата жителите можностза да гласаат за или против легализацијана коцкање на атлетиката на парохија-по-парохија основа.Обложување на спортски само што ќе биде дозволено во парохии да одобрува објектот по легислативата на "обезбедување за лиценцирање, регулирање и оданочување на такви активности и операции" се пренесува преку и да стане ефикасен, како Луизијана Уставот бара од сите нови форми на коцкање и предлози од страна на законодавците да бидат предмет на јавно гласање во парохија референдуми.Иако Луизијана е сериозно не зад соседните држави, Мисисипи и Арканзас, во однос на легализирање спортски обложувања и како резултат на тоа,кои страдаат од одливи на вложување пари, обид за легализација за време на 2019 не успеа.Минатата година, напорите за легализација, SB153, падна преку во Луизијана Куќа Appropriations Одбор, како и членови на комисијата гласале за предлогот, слични на оние претходно поднесена сега од два Државни Сенатори 14-6 против и го зеде воздух надвор од плови на претресот, по Луизијана Казино Трговска Асоцијација, трговија тело претставуваат казина во државата, withdrewits поддршка за законот и етикетирани тоа untenable поради измените дека "да се стави доволно багаж на овој авион што ќе може да се добие воздухот".И покрај процени дека легализација на спортски обложувања може да генерира помеѓу $30 милиони и $60 милиони евра на годишно ниво за Луизијана, со најголем дел од приходите да одат во Почетокот на Детска образовна програма која беше готово-подјармат и не можат да си дозволат детската заштита, комитетот одлучи на негативните ефекти врз луѓето во услови на ризик за развој на коцкање зависности надминуваат позитивни на создадениот фондови и отфрлен нацрт-законот.Во споредба со своите соседнидржави, Мисисипи и Арканзас, Луизијана се соочува одливи на wagering пари, како Мисисипи беше меѓу првите да се легализира и да се започне спортско обложување, само неколку месеци по САД Врховниот Суд отстранети федералнатазабрана, и Арканзас легализација на спортскикниги во крајот на 2018 во огроменкоцкање на проширување и да се следат преку со лансирање живеат wagering операции на половина пат низ 2019. Дури и ако обидотна легализација во државата докажува и да бидат успешниоваа година, Луизијана не може да се очекува дастартување живо спортски обложувања операции пред2021 и најверојатно ќе продолжигубење на вложување пари, барем за уште една година, на своите соседи.Еден од најголемите казино и sportsbook оператори во САД, MGM Места Меѓународни, е на работ на завршување договор го гледа како игра-промени. MGM сака да купи од Entain Саладин целосно да се контролира заедно-led BetMGM спортски обложувања оператор, а сега е слободен да се направи уште еден обид.Назад во јануари, MGM Elas Дигитални, софтверска компанија во blockchain простор, има поднесено извештај за Австралискиот Сенат детали за можностите на Bitcoin SV.Трудот беше поднесен како дел од поголема група на 60 трудови од индустријата претставници, вклучувајќи крипто размена на Kraken, банкарски и осигурителни компании, регулатори, и дури и Австралија централната банка како да се игра покер. Elas тврди епизода седум од Hashing Надвор, Transmira основач Роберт Ориз открива она што бенефиции зголемени реалност, заедно со Bitcoin SV технологија, може да се донесе за казино оператори.Ориз признава важноста на BSV е висока скалабилност.Исто така, тој предвидува дека зголемени реалност (AR) може да се користат во иднина за маркетинг кампањи, како и премостување на државата Илиноис имаше многу успешен месец минатиот месец со својата видео игри терминали (VGT), кои објавија приходи, која беше малку повеќе од $213 милиони евра.Тоа е голем се зголеми во споредба со претходните две години, како на приходите е 57% повисока од VGT приходи направени во јуни 2019 како да се организира една покер турнир. Еден од предложениот план за да им овозможи на казино посетителите да пушат цигари на игри подови е shelved од Shreveport Совет како да се зголеми добивката во рулет. Councilman Џејмс Flurry воведе измени неодамна, во која тој се надеваше, патрони во казино објекти ќе бидат во можност да пушат.Амандманот не се случува да ја видат светлината, што значи Shreveport е казина ќе бидат Две одделни сметки (S 269/ H 506) во Масачусетс со цел да се легализира спортско обложување се движи напред на Светилник Хил, како комитетот беше дадено до недела да гласаат за нив.Две Сметки се Движи Напред за Гласање Масачусетс може наскоро се придружите на соседните држави во дозволувајќи им на своите жители да облог на спортот.На две посебни сметки за добивање на најновата коцкање индустрија вести доставени директно до вашиот inbox.Луизијана се во потрага по $85.8 еднаш годишно за да им се помогне со почетокот на детскиот развој во државата.Извор на пари може да биде спортски коцкање, експерт комисија тврди.Луизијана Сака да Инвестира Повеќе во Почетокот на детскиот Развој На Луизијана Рана детска Грижа и Образование Комисија го објави новиот извештај.Тоа се препорачува дека сите постапки кои се прибираат од казино во близина на исток ливерпул охајо.