казино enghien permis де conduire

ресторан казино фламинго ле grau-du-рентабилност

Покер Централна да се подготви за да се измеша работите на Покер По Темни по трет пат оваа сезона, а ние ви донесе резултати од Кралот на Ридот 2 каде Фил Hellmuth Jr се обидел да ја брани титулата против Шон Deeb, Паркер "tonkaaaa" Паркер, и Phil Hellmuth Jr.

одлуката да се започне датира шоу беше светла точка.Покер на Централна е да се врати на точка.На Феникс-како покер содржина дистрибутер relaunched иконите висока удели готовина игра покаже Покер По Dark казино enghien permis де conduire. By сите сметки, тоа е толку популарен како Глорија Gaynor е "јас ќе преживеат" во караоке барови.Покер Централниот на старите би lazily удар напред античка библиотека на Покер По Темни епизоди, нова банда се пресели директно во производство на сосема нова акција.Основите беа исти, No-Limit Hold ' em (NLHE), Висок Удели, игри најголемите ѕвезди, но содржината е бренд, тепањето new.

By времето Том Dwan фанови го снема kleenex, акцентот имаше префрли во Тенџере да се Ограничи Omaha (PLO). Phil Galfond презеде време надвор од неговите напори да го промени лицето на Дневни Фантазија Спорт (DFS) и покер да се направи изглед.Гледачите го сакаше тоа.Јас не сум толку сигурен за брада.Денес, ние учиме дека Покер Централна го направи тоа повторно.За прв пат во Покер По Темно е историја, тимот создал хибрид готовина игра/турнир структура која изгледа страшно во ЖИВО.За три ноќи, почетокот на Октомври 10, седум играчи ќе се седне со $100,000 купи-во местото каде што тие ќе се натпреваруваат во текот на 90-минута нивоа, со buy-in incrementally зголемување: $200/$400, $300/$600, $400/$800 и $600/$1200 ресторан казино фламинго grau du roi.
Ако го изгубите вашиот чипови, што се надвор.Ако имате чип и чаир ќе мора да се доживее сите четири нивоа.Нема да има rebuys или дотур како во типичен готовина игра.Даг Polk, Џејсон Koon, Брајан Rast, Дан Shak, Брендон Стивен, и Мајк Бакстер ќе се натпреваруваат секоја вечер.Лорен Робертс се приклучува на тимот за сите, но последните две ноќи, каде акција ќе остане шест раце. Live stream започнува во 6 часот (ЕТ).Претходни епизоди на шоуто може да се најде во случај реприза библиотека.Кралот на Ридот Круг 2 Резултати Olivier Busquet е нов Цар на Ридот (иако не сум сигурен дека зборот " Цар " придобивките некој кој удира два случаен пичове).Првиот круг натпревари видов Busquet победи Покер Ноќ во Америка (PNIA) редовни Шон Deeb.Во друга игра, 888Poker Амбасадор и грч ѕвезда Паркер "tonkaaaa" Talbot победи Кралот на Ридот бранителот на титулата Фил Hellmuth Jr. Busquet поразен Talbot во финалниот натпревар ресторан лебди казино puerto madero. "Тоа беше четири натпревари.Јас одигра два добри играчи, особено Паркер го одигра добро.Јас само што влегов на подобро крајот на палубата во секоја игра," Busquet рече." Помине добро и навистина се удри по главата.Тоа беше четири натпревари.Што е поентата?И, се чини дека постои еден, и јас сум недостасува тоа ресторан казино фламинго ле grau-du-рентабилност. PNIA службеници веќе се закажани Кралот на Ридот 3 за Oct 25 & 26 во Sugarhouse Казино во Филаделфија, Пенсилванија. Busquet ќе се обиде да ја брани титулата против Дан Colman, Брендон Адамс и актуелниот светски шампион Скот Blumstein.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.