Postgres replication slot already exists

најдобрите казино во канзас сити мисури

Ако има едно нешто што денес МАК фанови треба во неделата, тоа е фантазија фудбал.Но, многу разочарување на многу фанови, една платформа не успеа да го испорача postgres replication slot already exists. ESPN налетав голем проблем во текот на викендот, кога сајтот е фантазијата спортски платформа се урна, со што се предизвикува двете сајт и на ESPN Фантазија Фудбал стан недостапен, за неколку часа.Компанијата потврди услуги, кој почна околу исто време како и првиот круг на МАК игри, на својот Твитер профил, блогови: "Ние сме свесни за сегашните технички тешкотии.Ние се извинуваме за непријатностите и да се работи за да се реши проблемот ПОБРЗО." Повеќе од четири часа подоцна, ESPN најави дека Фантазија Фудбал платформа е обновен.Во изјавата за Tech Crunch, компанијата изјави дека несреќата била предизвикана од страна на "крај на пристап до податоците прашањето" која е "решен што е можно побрзо." "Фантазијата Фудбал да се обнови.Ние ќе продолжиме да ги следиме," ESPN вели во уште еден твит најдобрите казино во lafayette la.

"Задачата не влијание на податоци за екипи, првенства или rosters.Искрено се извинувам." Но, штетата е веќе направено, и многумина умираат тешко фантазија спортски фанови се разочарани на ESPN за "уништување на најголемиот ден од годината за сите на Америка." Други фантазија спорт операција, како што се Yahoo е, се работи само парична казна.Идеално, некои клиенти само ќе глава до други веб-сајтови, но ESPN фантазија играчи се заклучени во платформата за остатокот на сезоната, бидејќи тие се веќе подготвени од тимови и се приклучи сезона-долго лиги најдобрите казино во лејк чарлс. ESPN, кој вклучува фантазија спорт во својата покриеност на реално игри, се тврди дека "повеќето широко се користи фантазијата фудбалски сајт," во сад, со проценета 7.1 милиони уникатна Фантазија Фудбал стан корисници во октомври 2015 година најдобрите казино во канзас сити мисури.
ESPN, рече 1.7 милиони тимови, беа подготвени за помалку од два дена во август, кога медиумската компанија започна својата прва телевизија 28-час фантастичен фудбал маратон.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre господарот на прстените казино слот машина.