Ret паладин најдобри во слот shadowlands

змеј потрагата 6 порта не казино

Ким Вонг, претседателот на Источна Хаваи Казино во Cagayan Економска Зона, се појави на Филипини Сенатот расправа за вторник за да го понуди своето сведоштво на настани околу кражба на милиони долари од Њујорк Банката за Федерални Резерви назад во февруари.На 5 февруари хакери испратени бројни барања за банката, за пренос на речиси $1 милијарда од сметка се користи од страна на Bangladeshi владата во сметките со лажни имиња на Филипински банка RCBC.Четири од овие барања, во вкупна вредност од $81 милиони денари, биле обработени пред прекршување беше откриена.Околу $46 милиони потоа беше испратен преку remittance услуга Philrem во минимално се регулирани Филипински казино индустријата, посебно Bloomberry Установи' Манила-базирани Solaire Одморалиште и Казино, и Wong Источна Хаваи Казино ret паладин најдобри во слот shadowlands. Wong, чиј вистински Кинески име е Kam Гревот Вонг, е обвинет од страна на Филипински политичари да биде "orchestrator" и "ум" на heist, што тој ги негира.Минатата недела, властите поднесе кривична жалби против казино извршната, обвинувајќи го за повлекување на околу $21.6 милиони денари на средства од неговата лична и службените сметки.Во меѓувреме, junket оператор Weikang Ксу е обвинет за примање $30 милиони евра од еден од RCBC сметки и полагање на $29 милиони ова за да Solaire.Исто така, во присуство на сослушувањето на оваа недела беа претставници на Solaire и remittance компанија Philrem ret паладин класичен најдобри во слотот. Wong, кој тврди дека тој е невин за обвинението против него, му кажа на слухот дека парите е доведена во Филипини со две казино junket агенти и високо-тркалање коцкари име Gao Shuhua и Динг Zhize.Вонг рече дека Gao отвори лажен RCBC сметки во Мај за време на состанокот со RCBC гранка Maia Deguito, на Wong канцеларија.Според Источна Хаваи казино претседател, Gao, рече тој, се потребни на сметки за голема сума на пари, добиени од продажбата на земјиштето во Кина, што тој посака да се инвестира во Манила ret паладин најдобри во слотот за ситните. Deguito, кои го одобри трансферот на средства за плаќање процесор Philem, и покрај известување да се запре плаќања од Федералните Резерви, има претходно тврдеше дека Вонг лично ја праша да се отвори сметки, и дека таа се согласи да ги обработуваат трансакциите, бидејќи нејзиното семејство биле загрозени.Вонг рече дека ролки висока должници него околу $10 милиони евра од коцкање долговите, што е како дел од парите завршуваат во неговите сметки, додека остатокот се користи за да се купи коцкање чипови за ВИП junket клиенти.Извршниот исто така, рече дека $5 милиони евра е испратена до него од страна на Philem, на која $4.6 милиони останува.Тој му рече на Сенатот дека овие пари се седи во junket сметка на Solaire, сума тој има понудено да се вратат.Вонг, исто така, тврди дека $17 милиони се уште е со Philrem, на обвинувањата одбиен од страна на компанијата на сопствениците на сослушувањето змеј потрагата 6 порта не казино. "Јас немам ништо да се направи со фалсификување на банката документи за $81 милиони денари.Не знам извор на $81 милиони денари," Вонг рече.Властите веруваат дека некои $7.8 милиони на пари останува некаде во локалните Филипини казина и уште може да се обнови.На расправата продолжи. змеј потрагата 7 3ds казино.