слот кањонот пионер парк st george

правила на texas holdem poker

Сен слот кањонот пионер парк st george. "Ние не ги охрабруваме сите наши вработени, вклучувајќи ги и нашите директори, да учествуваат во демократскиот процес од учењето за прашања и кандидат места и гласање на Денот на Изборите." Бојд Игри портпаролот на Дејвид Strow рече дека не постојат планови за да ги поддржат или да донирате на претседателските кандидати на овие избори.

Невада е најголемиот игри компании досега не се дадени во голема мера да претседателските кандидати или политички акциони комитети кои ги поддржуваат, Федералната Изборна Комисија поднесоци шоу.Евиденција покаже само smattering на релативно мали придонеси да се врати на претседателските кандидати, повеќето од нив кандидати кои се од испадна од трката, вклучувајќи Републиканците Карли Fiorina и Крис Кристи.Досега, гејминг индустријата е давање на претседателските кандидати и супер PACs е низок профил, достигнувајќи само $113,261. "Во тоа време, MGM Места нема намера на обезбедување на финансиска поддршка или службен одобрување на било кој претседателски кандидат," Гордон Absher, портпарол на MGM Места Меѓународни, се вели во соопштението слот кањонот антилопа или кањон. Преглед-Весник разгледа политички придонеси преку јуни на врвот шест игри компании во Невада врз основа на нивните вкупно вработени во Јужниот дел на Невада, како што е претставено во Лас Вегас Глобалната Економска Алијансата е "Перспектива," годишен податоци книга.Анализата погледна на друштвата поврзани политички активности на комисиите и на индивидуално давање на врвот четири или пет директори наведени во Комисијата за Хартии од 14A поднесоци за 2015 и 2016 година. Тед Круз, R-Тексас.Тој е проследено со Лас Вегас Песоци Корп претседателот и мнозинството акционер Шелдон Adelson, кој има дадено вкупно $18,300 досега: $10,200 на Рубио Победа Одбор; $2,700 да Џеб Буш поранешниот кампања; $2,700 да Круз и $2,700 на поранешниот кампања на U слот кањонот надвор од сион националниот парк. Кристи кога тој се стрча и $25,000 да се супер ПОК дека поддржани Fiorina.Дин, исто така, има оштетени во $2,700 да Хилари Клинтон кампања; $7,700 на Рубио Победа Комитет; и $5,400 да кампања на поранешниот кандидат U правила на texas holdem poker. Линдзи Греам, Р-С правила на играта texas holdem poker.

Најголемите поединечни претседателските дарител во овој момент е на Стив Wynn, претседател и извршен ДИРЕКТОР на Дин Одморалишта, кој има дадено $65,800 — повеќе од половина од вкупниот број.Дин има дадено $25,000 да се супер ПОК дека поддржуваа Њу Џерси Gov. Spokesmen за останатите четири компании не одговори на барањето за коментар.Сепак, големи пари би можеле да бидат во игра, особено на Републиканската страна на дебатата.Но, тоа не е во банка уште.Њујорк Тајмс приказна, цитирајќи анонимен републичкиот судски извори, изјавија претходно оваа година дека Adelson, широко баран републиканската партија megadonor, беше подготвен да се откаже нагоре од $100 милиони за да се напори за поддршка Адут.Посебна следните Лос Анџелес Тајмс извештај од 1 јули цитира анонимен Adelson портпарол како велејќи дека нема планови да се започне со супер ПОК поддршка Трамп, спротивно извештаите на медиумите.Лас Вегас Преглед-Весник е во сопственост на семејството на Шелдон Adelson, претседател и мнозински акционер на Лас Вегас Песоци..