баровите на круната казино мелбурн

казино heist елита предизвик награди

Обложување и Игри Советот (BGC) членови се согласија да ги донираат сите нивниот профит од Кралската Ascot е Britannia Удели за добротворни цели.Приходите од трки ќе одат во добротворни организации како Рак на Простата, велика БРИТАНИЈА, Мари Кири, три Вооружени Сили добротворни организации и се Грижи Радио.Оператори, како и Трепет за Забава, bet365, Entain, Вилијам Хил, Kindred Група, BetVictor и Betway ги имаат сите се регистрираа за прибирање финансиски средства иницијатива; во вкупно има 13 компании.Сите брендови сега ќе ги предаде сите профит од победи и на секој начин облози, откако леви и должности биле одбиени.Ако тие не се оставени со профит, сите 13 се согласија да се направи донација.Минатата година Britannia Удели прибирање средства шема донесе во г 250,000 ($349,701) за различни добри причини баровите на круната казино мелбурн. BGC Главен Извршен директор, Мајкл Dugher, рече: "јас сум апсолутно воодушевен од BGC најголемите членови се повторно водечките оваа фантастична иницијатива, која ќе се подигне од витално значење за финансии за некои од земјата врвот добротворни организации."Милиони луѓе уживаат во трепет и јас сум горд обложување компании ќе донира за нивниот профит од една на Кралската Ascot е топ трки, да се оди кон некои брилијантен причините кои ќе им помогне на толку многу луѓе низ целата земја."Ascot Racecourse MD, Alastair Warwick, додаде: "Ние сме воодушевени што обложување индустрија повторно ќе биде донирање на профитот од Britannia Удели на овие многу достоен добротворни организации."Деветнаесет-време шампион во скок џокеј, Господине АП McCoy, рече: "ова е фантастична идеја, и како виртуелната Гранд Национална иницијатива минатата година, се надевам дека добротворни организации добиваат голема windfall од трката." казино heist елита предизвик награда.