во рулет што се шансите

texas holdem poker рака шансите

Милијардер казино име магнат Карл Icahn има продадено некоја недовршена казино развој во Лас Вегас за $600m, седум години по купување на сајт за $148m.Бизнисменот потврди во вторникот дека тој влегол договор со недвижен имот, инвестиции и развој фирми, Witkoff и Нови Долина кои и двата се во сопственост на Вектор Група.Овој потег следи Icahn продажба на shuttered Таџ Махал казино во Атлантик Сити почетокот на оваа година.На 27-акра, $2.9 bn, 68 спрата Fontainebleau Лас Вегас хотел и казино развој е преку улица од Лас Вегас Convention Centre, кој во моментов е во процес на $1.4 bn реновирање.Во испратена изјава за списание Forbes, Њујорк-врз основа на инвеститорот Стивен Witkoff рече: "Ние стекнати добро дизајнирани, структурно звук интегрирани одморалиште во значителен попуст за двете замена трошоците и да се подразбираат јавни пазарот на процена на споредливи Лас Вегас Лента места."Ние гледаме напред за примена на нашата индустрија-водечка вредност-зајакнување на платформа на овој имот за да го отклучите својот вистински потенцијал за развој."Изградба требаше да започне на имотот во 2009 година, но во застој поради економски ефекти на светската финансиска криза, која подоцна се принудени своите поранешни сопственици на датотеката за стечај.Лас Вегас Лента-се наоѓа Fontainebleau casino resort беше да карактеристика речиси 2,900 хотелски соби, повеќе од 1.000 владение единици, храна и пијалаци за објекти, а 180,000 квадратни метри малопродажниот објект, а речиси на 100.000 квадратни метри казино во рулет што се шансите.
Icahn купи сајт во февруари 2010 година и уште од тогаш, потенцијалните купувачи вклучувајќи го и MGM Места Меѓународната група имаат заокружено на имотот, но никој не се земени го фрлам.Денес е во продажба од Fontainebleau раце Icahn и неговиот ко-инвеститори над $450m во профитот. во quale слот mettere ла ram меморија.