Flashy коцкање воспоставување зборот треска

јога на казино бесплатно онлајн

Лондон е Меѓународното Приватно Членови Клуб има свои игри дозвола одземена од страна на Hackney Council за наводно овозможувајќи премногу покер (контрадикција во термини, сигурно) да се оди на под нејзиниот покрив.Заеднички се применуваат за својата лиценца три години, тврдејќи дека нејзиниот 11,000-членови уживаа како gentlemanly забави како шах, табла, мост, билијард и, да, покер.Но Hackney Весник извести дека 18-месечна истрага со Коцкање Комисијата за лиценцирање за спроведување на тимот заклучи дека покер беше главна активност случува во Меѓународни, кои на истражителите тврдат покажа 'занемари' за условите на дозволата.На 12-член комитет кој работи на Меѓународни тврдат немало chicanery на нивното учество; тие едноставно не можеше да се предвиди дека покер ќе станат толку популарни.Како такви, тие се привлечни отповикување, но додека тоа е во очекување, тие не може да им служи на било каков алкохол.Како еден шишето се затвора, друга врата се отвора.На 65,000-sq.-ft. Aspers Казино во Westfield Стратфорд Град во Newham, Лондон се отвора за бизнис денес, нудејќи 150 слот машини, 80 електронски обложување терминали, 40 игри маси и 150-члениот покер соба.На Aspers носи 440 нови работни места во регионот, на раб на Олимпискиот Парк flashy коцкање воспоставување зборот треска. Aspers COO Ричард Нобл изјави Intergame дека објектот ќе имаат трајно влијание врз регионот", и повеќе енергична ние може да се направи областа толку повеќе шанси имаме за постигнување на наследство." Додека Aspers се квалификува како 'големи' казино под КРАЛСТВО 2005 Коцкање Акт, Национално Казино Индустријата Форум претседател Малколм Мов, вели дека земјата не е веројатно да се види на "супер казино' во скоро време.Мов кажано Intergame дека откако поранешниот ПРЕМИЕР Гордон Браун scuttled планира да изгради 1250-работни простории во Манчестер, таму не чини да се биде погоден пат за лансирање на место што ги надминува Дело е 150-работни граница flathead езеро бар и казино. "Зошто ние треба да се специфични?Има пекол на разликата помеѓу 150 и 1,250 машини.Таму би можело да биде нешто со можеби повеќе машини од 150 без тоа да биде само една огромна машина фрли." (Ова звучи како мисија за Артур 'Две Фрла' Џексон.) Лондон Клубови International, Цезар Забава изданок кој управува казина во велика БРИТАНИЈА и Европа (вклучувајќи Лондон е нова Playboy Club), го чукна YourCash Ltd.за надградба на Банкомати во своите игри објекти трепкачко светло на врвот на слот машина. YourCash веќе обезбедени Банкомати на LCI, но договорот беше отвори за понуди овојпат.Ние сме сигурни YourCash е закана да се откријат сите pin број на LCI execs имаше апсолутно ништо да се направи со нив добивање на договорот за обновување. (Ние дете, ние дете.) Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre јога на казино бесплатно онлајн.