слава казино без депозит повлекување

колку чипови секој за texas holdem

На Cayuga Нација не успеа во својот обид да го тужи на Showtime мрежа и автори и продуценти на хит шоу Милијарди за клевета.Њујорк Држава-базирани племе започна судска постапка против мрежа и креаторите на шоуто, вклучувајќи ги и Андреј Рос Sorkin, во август минатата година, по една епизода на Милијарди прикажан тоа учество во сивата казино земјиште се занимава.Нацијата се пожали дека епизода, која се емитуваше 5 Мај 2019, што се користи за племето е вистинското име и насликани како "неодговорно, corruptible, па дури и кривични" казино сопственик.Народот не работи со полн обем казино игри во Њујорк, но поседува два Класа II бинго салони во Унијата Извори под Езерото Забава банер.Племето има долго време се обидуваат да имаат НИ Внатрешни работи Оддел земе земјиштето во доверба за тоа, кои би можеле да му се овозможи да понуди Класа III казино игри.Тужбата тврди Милијарди портрет може да ги занемарат своите апликација со ДОИ слава казино без депозит повлекување. Cayuga племенски водач Clint Halftown беше, исто така, тужителот во тужбата.Тој се пожали дека шоуто избрана женски племенски на член на советот се нарекува "Јане Halftown" кој беше прикажан поткуп политичар.Но, адвокатите за Showtime тврди дека племе не може да тужи за клевета, бидејќи тоа е една суверена нација, и Halftown не може да се тужи за клевета како поединец затоа што ликот кој го сподели своето презиме беше не требаше да биде него.Згора на тоа, Милијарди е разбрана од страна на јавноста да биде работа на фикцијата, адвокатите тврди.Њујорк Врховниот Суд се согласил.Клевета барање од страна на Cayuga Нација мора да биде разрешен од, наводно, клевети материјал беше 'насочени против управно тело и како тоа регулирано, наместо против нејзините поединечни членови, и епизода не се сликаат 'Племенски членовите на Советот [како] поединечно корумпирани или поединечно промовирање на криминални претпријатија,'" напиша судија Kathryn Е Ослободен.Судијата додаде дека додека Halftown заедничка презимето со измислениот Јане Halftown, и тие двајцата беа членови на племенски совет, овие беа "површни сличности недоволни за да се утврди дека Џејн е карактер претставува Г-дин Halftown." "Навистина, како обвинети се расправаат, тужителите 'не успеаја да се доволно allege дека епизода е опис на Јане ќе биде разбрана од просечната гледачот како пренесување на вистинските факти за [Г-дин Halftown],'" таа пишува колку чипови за дома покер турнир.

Halftown беше обвинет за "домашен тероризам", со Seneca Каунти службен во февруари по тој им наредил на bulldozing на работа дневните центар, на училиште, и продавница, контролирани од страна на ривал племенски фракција колку чипови за главите нагоре покер. Halftown, тврди дека тој беше враќање својства кои претходно биле украдени од племето со уништување на нив.Го ДОИ ја стави земјата-во-доверба одлука на чекање, бидејќи на оваа тековна лидерство спор.ГРЕШКА: Андреј Рос Sorkin беше обвинетиот во костум, не Арон Sorkin. колку чипови секој за texas holdem.