казино на сонцето и сончогледот кафе

harrah ' s казино во советот bluffs

На нелегално обложување спортски brouhaha околните Веи Сенг 'Павле' Phua беше повеќе драматични излегува оваа недела, вклучувајќи ги и федералните службеници за спроведување на законот (а) ги бранат своите очигледни прекршувања на САД Уставот и (б) тврдејќи дека Phua подмитил Macau службеници да се обезбеди негово пуштање на слични нелегално коцкање трошоци.
Phua е висок удели покер играч, поранешниот Macau казино junket оператор и е познат да имаат значително сопственоста на акциите во Азија онлајн обложување гигант IBCbet. Phua беше еден од осумте лица уапсени во јули на трошоците на работењето е нелегална ФИФА Светското Првенство обложување бизнис надвор од три луксузни вили на Цезар Палас во Лас Вегас.Само неколку недели пред ова апсење, Phua беше меѓу две-десетина лица уапсени во она што Macau претставници нарекува најголемата нелегално обложување спортски биста на локалните рекорд.Прашања swirled за тоа како Phua беше во можност да се добие негово пуштање на кауција, што е дозволено, тој и неговата придружба да летаат прво во Лондон, а потоа за да Вегас, каде што тие очигледно зедов каде што застанавте.Оваа недела видов на спротивставените страни назад во судот во Невада, каде што обвинители поднеле документи наведувајќи дека Phua имаше обезбедено неговиот Macau порака преку "под маса" плаќања на локалната полиција.На feds тврдат дека го научиле од овие наводно мито преку размена на инстант пораки испратени од Phua е 23-годишниот син, Дарен, кои, исто така, беше меѓу оние кои беа уапсени во Вегас.На feds тврдат Phua Jr казино на сонцето и сончогледот кафе.
информирани еден пријател дека еден од Макао полицајци кои разби Phua Sr казино на winnipeg mcphillips улица станица. беше "голем пријател на Павле и тие се преговара сега.Се надевам дека тие само сакаат пари." Phua Jr harrah ' s казино во ione калифорнија. продолжи да се сугерира сума се преговара беше меѓу HKD 4m и 5m (US $515k – $645k) harrah ' s казино во советот bluffs. Phua е адвокат Дејвид Chesnoff има "жестоко" негираше наводите, кои, рече тој, биле "само цитирана да предрасуди" на неговиот клиент и се потпира на бесправно добиени докази.НИЈАНСИ НА "КОГА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ го ПРАВИ ТОА, тоа ЗНАЧИ ДЕКА ТОА НЕ Е НЕЛЕГАЛНО" Како и за законитоста на ФБИ 'налог за пребарување" на вили окупирана од страна на Phua е придружба, Асистент НИ Адвокат Кимберли Frayn отфрли тврдењата дека секој уставни права биле повредени.Бидејќи апсење, тоа е се покажа дека службеници за спроведување на законот намерно слободен со вили' интернет конекции, што предизвика Phua да се јавам за техничка помош.Оваа помош пристигна во форма на федералните агенти маскирани како Geek Состав, но носи тајно снимање уреди со кој документ било грешка, која потоа се користи за да се добијат потерници за апсење.Пред нападот, Frayn бил фатен на видео добиени од страна на Асошиетед Прес, во кој таа може да се слушне, барајќи Федерално Биро за Истраги агенти не да се продолжи со својата парцела, што укажува на тоа тоа што се вклучени "согласност прашање." Имено, понеделник е владата поднесување направени без да се спомене овој разговор.На поднесување рече feds има "доволно причина да се сомнева обвинети за нелегална bookmaking пред подигање на било каква измама во ова прашање.За спроведување на законот почна да се испита обвинетите по Цезар персонал видов работи во внатрешноста на обвинетите вили кои предизвикано од нив да се занимаваат со можноста за криминална активност." На поднесување тврди дека за спроведување на законот "одамна е дозволено да се добие согласност од страна на претставувајќи се како заедничка, бизнис партнер или добавувач на услуги." Обвинителите се соочат своите акција само би биле нелегални, ако тие го стави на обвинетите во ситуација каде што тие немале избор освен да признаат на 'repairmen", но Frayn инсистираше на тоа дека пореметување на интернет понудата "не – во било легитимен смисла – бара итно внимание." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre вс.