индискиот казино во лос анџелес

казино летувалишта на орегон брег

Jakub Mroczek – £104,200 7.Џонатан Bensadoun – £75,900 8 индискиот казино во лос анџелес.
Artur Koren – £168,900 5.Џејк Коди – £133,800 6 ca. Fadi Kamar – £267,000 3.Крег McCorkell – £178,000 4 казино места сан диего област. "Tytyty секого, за сите на љубовта, победи на EPT Лондон 10k Highroller за 394k фунти, се уште се во неверување." Изјави Андреј Чен по неговата победа.На турнирот привлече 127-членки (46-ре-записи) казино летувалишта на орегон брег.

Германскиот Себастијан Pauli, и на Канадскиот Андреј Чен, ги зеде двете најголеми награди во Европската Покер Турнеја (EPT) Лондонскиот Фестивал, по Pauli зеде титулата во Главниот Настан, и Чен не исто така и во Високо Ролери.Себастијан Pauli е најновата германски покер играч да се земе една од најголемите наслови во светот, по победата над Кевин MacPhee, во главите-up акција, да ги преземе врвот награда на Европската Покер Турнеја (EPT) Главниот Настан во Лондон.11 EPT Главниот Настан се одржа во Лондон, откако повторно дојде од Големата Connaught Соби и покрај Pauli одржување на чип води од почетокот на крајот на Денот 4, сите очи беа на два наслов дела: Џејк Коди и Кевин MacPhee.Динамичното дуо беа EPT Главниот Настан на победниците, назад во Сезона 6, со Коди победа во Deauville, и MacPhee победа во Берлин; и двајцата играчи се надева да ги следат стапките на Викторија Coren Мичел, кој стана првиот двократен шампион кога таа беше победник во EPT10 San Remo.Коди ќе излезете во петтото место, за резултат на г 133,800, по еден брутален победи против тој човек MacPhee.Американскиот отвори акција од под пиштол, одржување на еден пар на квинс, и Коди се вика big blind држи [Кд] [Td]. Philipp D'Auteuil – £67,200 8 казино места отворени во калифорнија.
EPT Лондон, на Главниот Настан Резултати 1.Себастијан Pauli – £499,700 2.Кевин MacPhee – £308,500 3.Кевин Killeen – £220,500 4. EPT Лондон High Roller Резултати 1.Андреј Чен – £394,200 2. Meonid Markin – £178,000 5 казино тури од фарго се снаоѓаат. Pablo Gordillo – £51,900 Андреј Чен Победи на EPT Лондон High Roller Канадскиот Андреј Чен, се покажа како исклучително популарна победник во г 10,300 High Roller настан.Чен продолжение Канада неодамнешниот бран на форма – по исклучително Светското Првенство во Онлајн Покер (WCOOP) – по победата над Fadi Kamar во главите-up акција да бара г 394,200 првата награда казино тури & повелби inc.